Trandafiri la schimb

nick1971

Active Member
eu cica m-am apucat de gropi, din 60 am reusit doar 6 :rofl: e pamantul... pietroi, dupa zilele astea cu putina ploaie doar 3 cm s-a udat pamantul :x mi-e groaza si mila de mine la ce ma asteapta :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Dan,in pamant e altceva, acolo au umiditate, pana acum nu s-a intrat in iarna chiar pe uscat. Pai daca pivnita e calduroasa eu zic ca mai degraba decat sa dea noi radacini o sa inceapa sa le creasca mugurasii. Carla s-a trezit cu unul in pivnita, spre primavara, care a avut lumina si a imbobocit :mrgreen:

Nick...sapa doar putin, toarna o galeata cu apa in gropita si a doua zi sapi fluierand ;-)
 

dancoman

Member
claude a spus:
Dan,in pamant e altceva, acolo au umiditate, pana acum nu s-a intrat in iarna chiar pe uscat. Pai daca pivnita e calduroasa eu zic ca mai degraba decat sa dea noi radacini o sa inceapa sa le creasca mugurasii. Carla s-a trezit cu unul in pivnita, spre primavara, care a avut lumina si a imbobocit :mrgreen:

Nick...sapa doar putin, toarna o galeata cu apa in gropita si a doua zi sapi fluierand ;-)

...daca era urcator putea sa-l planteze acolo si ii ieseu florile pe geam!!! :rofl:
 

ghia_don

Active Member
Emilia68, te-am notat cu un Luchian, si un Crimson Glory..
Anastassia, am inteles, ramine doar Queen Elizabeth :D ,
Dan, mai ramin niste Luchieni si un Crimson Glory..daca vrei... :D
 

dancoman

Member
ghia_don a spus:
Emilia68, te-am notat cu un Luchian, si un Crimson Glory..
Anastassia, am inteles, ramine doar Queen Elizabeth :D ,
Dan, mai ramin niste Luchieni si un Crimson Glory..daca vrei... :D
multumesc,vreau ,ramane sa stabilim ce va doriti,sau sa imi spuneti cat costa. :rose:
 

anasstasia

Active Member
dancoman a spus:
claude a spus:
Dan,in pamant e altceva, acolo au umiditate, pana acum nu s-a intrat in iarna chiar pe uscat. Pai daca pivnita e calduroasa eu zic ca mai degraba decat sa dea noi radacini o sa inceapa sa le creasca mugurasii. Carla s-a trezit cu unul in pivnita, spre primavara, care a avut lumina si a imbobocit :mrgreen:

Nick...sapa doar putin, toarna o galeata cu apa in gropita si a doua zi sapi fluierand ;-)

...daca era urcator putea sa-l planteze acolo si ii ieseu florile pe geam!!! :rofl:

Buna asta :rofl: :rofl: :rofl:
 

nick1971

Active Member
claude a spus:
Dan,in pamant e altceva, acolo au umiditate, pana acum nu s-a intrat in iarna chiar pe uscat. Pai daca pivnita e calduroasa eu zic ca mai degraba decat sa dea noi radacini o sa inceapa sa le creasca mugurasii. Carla s-a trezit cu unul in pivnita, spre primavara, care a avut lumina si a imbobocit :mrgreen:

Nick...sapa doar putin, toarna o galeata cu apa in gropita si a doua zi sapi fluierand ;-)
Ms de pont! :hug: oricum n-am scos pamantul, doar am sapat la cazma, mi-e teama sa nu patesc ca altii :) sa fie pamantul inghetat si sa nu-l mai pot pune la loc
oricum se simte lipsa antrenamentului si inaintarea in varsta :rofl:
 

anasstasia

Active Member
elipopa a spus:
anasstasia a spus:
Belisima si Ela va multumesc pentru atentionare.
Eli, Poxi si Geodezia, ramine stabilit sa va trimit in toamna asta trandafirii? Cred ca ajung la tara peste o luna.
la mine e ok, oricum acum e foarte cald sunt cam 30 grade ziua si nu a mai plouat de vreo doua saptamani, in noiembrie e perfect!!
Eli si Poxi, merg la tara miine. Vreti sa va trimit trandafirii acum sau in noiembrie la urmatoarea vizita?
 

belisima

Well-Known Member
georgy,este necunoscut pentru mine,e prins din butasi si mai am vreo 4 in gradina in afara acestuia,unul a ajuns si la caramell.posibil sa fie simpathie,insa din ce am vazut pe net al meu are florile mult mai batute,mai uitate in album ,mai am poze cu el.insa sunt sigura ca e urcator,a fost tuns si deja in toamna are 1,5 m si crengile arcuite.infloreste intradevar toata vara si se curata singur de florile ofilite...
 
Sus