Trandafiri la schimb

ludmila

Member
Gabiuta a spus:
Ludmila esti sigura ca roza de care zici ca e portocaliu intens este Queen Elisabeth?Ma tenteaza butasi dar din ce am vazut pe HMF nu apare nici unul portocaliu.Pe mine unul asa ma intereseaza.Fie th fie floribunda.Am de dat la schimb diverse soiuri :D

Mada sa-mi pastrezi si mie butasi de Peace te rog mult.
nu, am spus ca am un th portocaliu intens , o floribunda , tot portocaliu care se deschide ca o cupa si floarea tine destul de mult , arata mai mult ca un englezesc , si Queen elizabeth. si acestea sunt tufe direct care le scot din pamant, nu butasi , pentru ca am avut foarte multe dubluri si vreau sa le scot.am si o tufa de peace daca te intereseaza , nu te mai chinui cu butasi.
 

Marie

Member
ludmila a spus:
nu, am spus ca am un th portocaliu intens , o floribunda , tot portocaliu care se deschide ca o cupa si floarea tine destul de mult , arata mai mult ca un englezesc , si Queen elizabeth. si acestea sunt tufe direct care le scot din pamant, nu butasi , pentru ca am avut foarte multe dubluri si vreau sa le scot.am si o tufa de peace daca te intereseaza , nu te mai chinui cu butasi.
Ludmila nu ai cumva si poze cu trandafirii tai?
 

ludmila

Member
eu nu vand trandafiri, daca doresti tufele despre care am vb o sa le primesti la toamna, cam la inceputul lui octombrie.eu nu sunt de acord cu plantarea butasilor sau transplantarea in august cand este atat de cald.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ludmila scuze,am inteles eu gresit inseamna.Ma intereseaza atunci acel floribunda portocaliu.Mor dupa trandafirii aceasta culoare :oops: deh...piticul :p
Vorbim spre toamna despre ce anume ai dori....
 

Marie

Member
ludmila a spus:
eu nu vand trandafiri, daca doresti tufele despre care am vb o sa le primesti la toamna, cam la inceputul lui octombrie.eu nu sunt de acord cu plantarea butasilor sau transplantarea in august cand este atat de cald.
Multumesc. As vrea si queen elisabeth.
Vorbim la toamna, poate vei gasi ceva la mine care sa-ti placa.
 

ludmila

Member
anasstasia a spus:
Pe mine m-ar interesa Queen elizabeth Ludmila, daca te intereseaza ceva de la mine, evident.
as dori la schimb un butas de variegata di bologna, si contra cost, daca se poate un butas de golden c, si unul de charlotte.multumesc.
 

ghia_don

Active Member
Pentru ca mi-am marit sortimentul de trandafiri si la toamna trebuie sa-i plantez la locul definitiv, am facut un inventar al tufelor "dubluri" la care trebuie sa renunt.
Daca este cineva interesat, postez aici lista cu ce voi disponibiliza :
-Luchian- 8 buc.
-Crimson Glory- 4 buc
-Rumba-2 buc
-Queen Elisabeth- 3 buc
-Super Star-1 buc
-Alb-1 buc. nu stiu cum se numeste
-M-me Meilland-1 buc

Tufele sint destul de mature si maaari, le voi scoate doar la sfirsitul lui octombrie cind vor fi la finalul perioadei de vegetatie.
 

Marie

Member
Daca va hotarati sa vindeti trandafirii as cumpara 1 Crimson Glory, Super Star, Alb,M-me Meilland.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Doina, un Luchian si o Queen Elisabeth o sa vreau si eu la toamna, te rog. Sa nu ma uiti, te rog, daca te hotarasti sa-i scoti :D
 

ghia_don

Active Member
Fetelor, va notez.. :D
De scos ii scot sigur, pentru ca vreau sa-mi "restructurez" gradina de trandafiri.
Iar daca voi vrea vreun butasel de la voi, va anunt :D ..
 
Sus