trandafiri iulia

nick1971

Active Member
la Britrosaco are si crem prin el si d-asta nu l-am recunoscut, dar imi place foarte mult forma florii :visator:
nu cred ca voi avea parte de el ca-i scump rau la bulgar :x
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Scump nu e, ca nu-i Austin, e un th Tantau. Dar din păcate nu cred ca îl are (anul trecut nu l-au avut, chiar dacă era listat pe site)
 

Rovak

Member
Cum se numeste trandafirul de la pozitia nr. 7 din primul tau album - cel portocaliu intens ?
Cred ca-l am si eu si ma straduiesc sa-l identific, lucru pe care pana acum nu l-am reusit.
Multumesc anticipat.

Apare si la pozitia 46 din albumul de 102 pozitii.
 

nick1971

Active Member
Caramell a spus:
Scump nu e, ca nu-i Austin, e un th Tantau. Dar din păcate nu cred ca îl are (anul trecut nu l-au avut, chiar dacă era listat pe site)
e tip shtambovo si costa 30 leva
Nume: AUGUSTA Luise
Tip: shtambovo
Culoare: Portocaliu / Caise / Piersica / Champagne, cu două culoare și multicolor
Aroma: ușoară
Înălțime: 60 cm
 

gabrielais

Active Member
Nick, eu l-am comandat la Lottum..sper sa si primesc ce trebuie...la comenzile viitoare (daca nu il gasesti intre timp) sa stii ca il are olandezul la 3,5 euro ;-)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
nick1971 a spus:
Caramell a spus:
Scump nu e, ca nu-i Austin, e un th Tantau. Dar din păcate nu cred ca îl are (anul trecut nu l-au avut, chiar dacă era listat pe site)
e tip shtambovo si costa 30 leva
Nume: AUGUSTA Luise
Tip: shtambovo
Culoare: Portocaliu / Caise / Piersica / Champagne, cu două culoare și multicolor
Aroma: ușoară
Înălțime: 60 cm
Atunci este copacel. De asta si pretul mare: http://www.britrosaco.com/?l=17&id=113 (o arata si pozele)
 

nick1971

Active Member
gabrielais a spus:
Nick, eu l-am comandat la Lottum..sper sa si primesc ce trebuie...la comenzile viitoare (daca nu il gasesti intre timp) sa stii ca il are olandezul la 3,5 euro ;-)
:) eu nu l-am vazut, ms :hug:
 

IULIA

Active Member
habar nu am. este format copacel, ced ca provine dintr-un acoperitor...sau oricum este miniatur. este cyclam puternic cu alb, prin interior sau pe extremitatile petalelor. l-am gasit la Constanta, este acolo pe centura o pepiniera si are cam de 2 ani o colectie Love Story....de la ei am avut vreo 5, mi-a decedat unul(l-a rupt sotul meu).
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pana la urma nici nu conteaza cum il cheama pentru ca e foarte frumos.Ca de altfel toti pe acre ii ai.Tocmai iti admiram si cataratorii care sunt de vis.
Cred ca e superb sa stai in preajma lor.
:visator: :visator:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Iulia, bag seama ca te-a prins si boala trandafirilor :D. Sunt foarte frumosi...am remarcat unul alb rozaliu cu floare de englezesc
 
Sus