Trandafiri irina_81

irina_81

Member
trandafirii mei dragi








ultimul este plantat de toamna trecuta ,mi se par cam ciudate florile.or fi asa pentru ca e la prima inflorire?

cred ca au fost putin intarziati cu inflorirea.unii abia acum urmeaza sa-si deschida bobocii
 

irina_81

Member
da si mie imi place foarte mult,este si foarte parfumat.
din pacate nu stiu cum se numeste,poate ma ajuta cineva sa-l identific
 

irina_81

Member


unul din "uriasii" mei
in sfarsit au inceput sa se imbrace cu flori
ii iubesc mult pentru ca infloresc pana toamna
 

irina_81

Member


cel galben ar putea fi "casanova"?
iar cel roz din a doua poza ar putea fi "coral down"?
sunt putin confuza
 

carla

Active Member
La Casanova nu ma pricep, deci nu stiu ce sa-ti spun, dar cel roz bag mana-n foc ca nu e Coral Dawn, are florile prea tepene pe tulpina.
La Coral Dawn florile sunt aplecate tot timpul in jos, in pozitie "plangatoare" iar petalele nu se rasucesc spre exterior ca la trandafirul tau. Floarea arata asa:

Si se scutura foarte repede :(
 

belisima

Well-Known Member
ce frumos e nostalgie :D tocmai pe asta nu l am si eu...sau poate apare si asta :rofl: ca tot apar in gradina si nu sriu de unde am butasii.
 

maxie

Member
Frumos curcubeu ai in gradina ! Cel rosu cred ca atrage de departe privirile.
Sa te bucuri de ei !
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Irina, sunt superbi! Kronenburg si Double Delight sunt o nebunie!

Belisima, la care te referi prin Nostalgie? Double Delight cumva? Eu nu reusesc sa imi dau seama ce diferente sunt intre acesti 2 trandafiri...
 

belisima

Well-Known Member
:) da carmen,mie mi se pare ca nostalgie are mai multe petale albe in mijloc,iar double delight le are mai galbui... :?
 

nick1971

Active Member
Frumosi toti infloritii! :D
Caramell, cand vor inflori la mine Nostalgie si Double Delight ii pun unul langa altul, cum ai facut tu la clematite, poate vedem vreo diferenta :D
 

irina_81

Member
Este Double Delight si este asa alb din cauza lipsei soarelui,a inflorit acum cu ploile astea care parca nu se mai termina.
 
Sus