Trandafiri gradinar1

Roxana Peled

Active Member
Gradinaritzo sunt fabulosi trandafirii tai, numai unul si unul!
Exista intr-adevar un avantaj in a avea o noua gradina de amenajat, eviti toate greselile anterioare, alegi numai florile si trandafirii despre care stii deja ca se comporta excelent, refaci designul, ai loc de noutati ... mie imi place ideea ... doar sa fie una mai mare decat cea de acum ;-)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Mersi Roxana! Tu ce sa mai refaci ca terasa ta e senzationala, cu greu poate fi intrecuta!
Dar iti doresc sa-ti faci alta si mai mare, si mai frumoasa ;-)

Clar exista avantaje cand refaci gradina - la prima am comandat o tona de teahibrizi dar m-am orientat bine si spre ceva trandafiri cu calitati certe (Schneewitchen, New Dawn si Lavaglut pe care i-am luat din prima). Am completat apoi cu trandafirii lui Wagner - Foc de Tabara, Doamna in mov...pe astia imi pare rau ca nu-i am si aici, ultimii nu i-am mai gasit de comandat.
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc draguto! :D
Sincera sa fiu nu prea regret nici o alegere facuta in amenajarea gradinii mele actuale, poate doar faptul ca ar fi trebuit sa pun doar 4 trandafiri in stratul de trandafiri pe terasa in loc de 5 :) dar lipsa de spatiu pentru altii ma omoara! Aaaaa ... si faptul ca am plantat coada soricelului rosie :rofl: . Fetelor, sa nu plantati niciodata coada soricelului din aceea rosie filigranata :aoleu: , doar in caz ca nu mai aveti nevoie de gradina!!! :)

Cat despre trandafirasii tai pe care nu-i mai gasesti, poate ca ar fi cazul sa-i faci o vizita noului proprietar al fostei tale gradini ... cu o lopata in mana :)
Spune-i ca ai uitat ceva la el in curte! :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Roxana Peled a spus:
Cat despre trandafirasii tai pe care nu-i mai gasesti, poate ca ar fi cazul sa-i faci o vizita noului proprietar al fostei tale gradini ... cu o lopata in mana :)
Spune-i ca ai uitat ceva la el in curte! :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl: bestial.

Si eu trebuie sa scap de un brat intreg de codite :x ca m-au invadat anul asta.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Imagini de azi, si cu noutati: Mind Games, necunoscut (posibil Gartenerfreude??), Solero, Yan Arthus Bertrand, Astronomia, H.C. Andersen, englezesc necunoscut (posibil MW dar culoarea nu e relevanta), Heritage, Heidi Klum,Teasing Georgia, Abraham Darby, The Generous Gardener, Red Leonardo da Vinci
]


 

Roxana Peled

Active Member
Frumosi tare! Incep sa ma indragostesc de The Generous Gardener, nu ca as mai avea loc nici macar sa ma gandesc la el! :)
 

adrianam

Well-Known Member
Frumosi foc toti!

Am pus si eu o gramada de codite de diferite nuante prin gradina, asta in timp ce sunt invadata de cea alba! :rofl:
Cred ca le las sa le vad la culoare :roll:
 

George

Member
Mada, la fel a inflorit si la mine Yan Arthus Bertrand cumparat din Ungaria, eu zic ca e prea decolorat ca sa fie el. :(
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
foarte frumosi :clap: peste tot dau de frumosul asta de Astronomia :rofl: trebuie sa-l iau si eu :incapatanat:
 

carla

Active Member
Daca vreti butasi din Yann Arthus, pot sa va trimit eu
Al meu e autentic si oricum ma gandesc sa il tai in toamna ca sa-l mut in alt loc. Nu stiu ce-a fost in capul meu de am reusit sa-l plantez langa Morning Mist si sunt atat de asemanatori (doar florile lui Morning Mist sunt mai mari, dar nuantele si forma sunt aproape la fel), ca neaparat trebuie sa scot unul din ei :roll:
 

laural

Well-Known Member
Chiar ca sunt asemanatori cei doi, dar frumosi frumosi :clap: :clap: Asa din pozele de pe net parca-mi place mai mult Yann Arthus :visator:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
foarte frumosi ,aia alba care parca e o ciorchina ce e ?
mda si iar dau de Astronomia aia superba :clap:
 
Sus