Trandafiri gradinar1

nick1971

Active Member
Superbi!!!! nu pot sa zic care imi place mai mult :D ultimul alb... cum il cheama? imi place ca e alb verzui. am luat su eu elfe de la starkl care pare tot asa
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Doamnelor, va foarte multumesc pentru aprecieri!

adrianam - primul e Pernille Poulsen :), l-am luat acum vreo 3 ani direct in ghiveci
Mymo - iti pun la prins Doamna in mov??? Sau iti trimit lastari, cum doreste doamna :)
Nick - cel alb verzui e Virgo de la Ronaland. E de fapt alb-alb...si off-topic, te poftesc sa-i vezi pe toti "live" asa ca ne auzim maine pe tel ca si-asa am niste restante pe la tine :)
elipopa - cel galben e un trandafiri pitic, la ghiveci, fara nume, plantat primavara trecuta in gradina. A trecut cu brio peste iarna.

si inca nu am pozat starurile gradinii: The Fairy care anul asta s-a facut cat o tufa imensa si New Dawn care imbraca pergola. De-abia incep acum sa infloreasca...de-abia astept sa-i vad ca sunt plini de boboci.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Primul inflorit pe anul asta - Pernille Poulsen:

E un trandafir minunat atunci cand se dechid toti bobocii si e si foarte parfumat.
Ii astept cu nerabdare pe restul, mai ales noile achizitii :D
 

dancoman

Member
gradinar1 a spus:
Primul inflorit pe anul asta - Pernille Poulsen:

E un trandafir minunat atunci cand se dechid toti bobocii si e si foarte parfumat.
Ii astept cu nerabdare pe restul, mai ales noile achizitii :D
...foarte frumos...4b,nu este de mirare ca e harnicut!!...frumosi cu totii!!(si mie-mi place Doamna in Mov!!) :D
 

Rose

Active Member
Cumparasem si eu Doamna in mov, dar nu s-a prins. E tare frumos trandafirasul acesta!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nicoleta, daca esti cuminte, iti dau eu lastari in toamna din Doamna in Mov ca s-a facut maricel acum :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Daca tot a fost cald azi, au inceput si dansii sa-si mai deschida cate o floare ca sa ma bucur si eu:



 
Sus