Trandafiri gradinar1

mymo

Active Member
Vaaaiiii ce frumosi sunt!
In prima poza e bobocul celui din poza a doua? cum il cheama?
Dar pe el din poza 3 de pe randul doi?
Si urcatorul roz deschis e de belea!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: multumesc!
Primul e "doamna in mov" al dlui Wagner si e plantat asta toamna :) si primele trei poze il surprind in diverse ipostaze
Cel de-al treilea din randul doi e samba, tot asta toamna pus. Iar cataratorul roz este New Dawn dar e deja in al doilea an. A crescut impecabil cu toate ca iarna trecuta a fost afectat din plin si a trebuit sa-l tai foarte scurt.

Nu am imagini cu Lavaglut si Imperatrice Farah pe care-l astept sa infloreasca, cu Monika si Glorious pe care i-am ratat de la pozat. Restul sunt Mr Lincoln, Peace, Virgo, Schneewitcheen, Double Delight, Foc de tabara, Holstein Perle, The fairy si Pernille Poulsen. Mai am vreo trei pe care nu stiu cum ii cheama :oops:

Mimozel, daca-ti place vreunul, eu furnizez material didactic si tu ma inveti sa prind si eu trandafiri "cu sticla", ce zici?? :wink:
 

mymo

Active Member
Crezi ca asta e tot Doamna?

Sunt de acord,dar eu cu sticla nu stiu numai cu usa de balcon :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Categoric asta e! Foarte frumos trandafirul asta, nu?
Am uitat ca tu ai propriile metode, asta cu usa de la balcon cel putin e super-tare!! :rofl: :rofl:
Deci, sefa, daca ceva iti face cu ochiul, iti trimit butasi!
 

mymo

Active Member
Parca la al tau petalele sunt mai dantelate :gandit:
Evident ca din toate frumusetile mi-au facut cateva cu ochiul :rofl: dar nu le bag in seama pana la toamna.
Valabila si reciproca :hug:
 

nick1971

Active Member
Superbi, Madalina :D
Sa te bucure cu cat mai multe flori!
Si mie mi-au facut cu :wink: unii si poate am si eu ceva ce n-ai tu
eu inca nu i-am pozat pe toti ca nu au inflorit, inca
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Asta e o tufa pe care o sa o premiez - cred ca este in al treilea an in gradina (e unul dintre cei doi trandafiri pe care i-am plantat atunci cand ne-am mutat) si acum este plin de boboci si flori:
 

Blitz

Active Member
Superbi trandafirii tai, Gradinar1! :D

Acum sunt un pic "nesi(mtita)" :oops: :oops: :oops:

Ai avea cumva candva in toamna un puiut (evident, conta cost) de la Doamna Mov? E deosebita - nu inseamna ca ceilalti nu ar fi f.f.f. frumosi :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Blitz a spus:
Superbi trandafirii tai, Gradinar1! :D

Acum sunt un pic "nesi(mtita)" :oops: :oops: :oops:

Ai avea cumva candva in toamna un puiut (evident, conta cost) de la Doamna Mov? E deosebita - nu inseamna ca ceilalti nu ar fi f.f.f. frumosi :D
Un butas iti pot trimite cu placere - pana la toamna abia mai creste si el ca e plantat de-abia anul asta.
Sa-mi aduci aminte, te rog, prin septembrie :wink:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nou infloriti - Lavaglut si doua mini-rose plantate din ghiveci in gradina; cel galbior e mic de se pierde printre petunii dar are o floare tare frumoasa iar cel rosu a trecut si peste iarna in gradina mea, asa ca am tras concluzia ca se adapteaza f bine:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, Victoria! Este un trandafir de ghiveci primit de un 8 martie pe care l-am mutat in gradina pt ca dadea semne de ofilire.
SI si-a revenit!
 
Sus