Trandafiri gradinar1

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, Braduto, ala e gardul meu viu din carpen :D ca tuia n-a rezistat aici, in camp. Mai bine, asta are un verde mai frumos zic eu :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
sa mai punem niste poze desi cu ploaia asta nu pot sa spun ca se omoara cu infloritul:


 

lucia2002

Active Member
Frumos ai mai surprins-o pe Doamna in mov. Sincer o vazusem acum cativa ani dar nu m-a atras, mi s-a parut culoarea mult prea deschisa pentru gusturile de atunci. Acum insa in fotografiile tale mi-a placut.
Cat despre tufa de Pernille Poulsen, numai cuvinte de lauda!!!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc!
Daca vreti butasi, cu placere, oricand...
Chiar o sa-l pun la prins pe Pernille ca e dragut si greu de gasit. Un repros tot am sa-mi fac la capitolul trandafiri: in primul an cand m-am ocupat sa cumpar, am cautat eu cele mai cunoscute soiuri si le-am comandat cate 3 sau cate 4 buc. Asa ca am in gradina 4 tufe de New Dawn, 4 de Peace, Mr. Lincoln sau Schneewittchen.
In al doilea an am cumparat multiplu de 2 :) :) si iar m-am ales iar cu dubluri.
De-abia anul trecut m-am desteptat si eu...bine si-atunci! Oricum, de scos nu ma mai indur sa-i scot asa ca acum trebuie sa caut trandafiri pe care sa-i pun in fata astora cumva, intre ei dar sa nu fie atat de inalti incat sa-i obtureze.
 

nick1971

Active Member
:rofl: esti mic copil, eu am luat cate 10 :) iti dai seama ce alee aveam eu daca nu alternam alb cu galben :gandit:
iar acum am inceput sa iau alte culori sa fac al doilea rand, in curand nu voi mai avea gazon, adica nu mai are sotu' nici o treaba :rofl:
 

dancoman

Member
:eek:f: ..da' ce le faci,stau sub umbrela de arata atat de bine???(si pozele sunt superbe!!)...place mie si Doamna in Mov!!! :roll:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
nick1971 a spus:
imi place chartreuse de parme si Lady Emma Hamilton :D
ce rosu e Alfred Sysley-ul tau!!!
Daca nu ziceai de Alfred Sisley nu m-as fi prins...il cheama altfel, evident, i-am incurcat pe artisti: asta e Henri Matisse :D
D-aia e asa rosu :D

Dan, adu-mi aminte sa-ti trimit un butas din Doamna movulie daca vrei :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
vorba lui Dan, ii tii soro sub umbrela si le mai pui si lampa cu ultraviolete? :eek:f:
Ca la mine e cu flori doar tufa de trandafir vechi care e mai timpuriu, in rest vanez cate o floricica pe saptamana :rofl:

Cat despre dubluri...fa si tu niste schimburi avantajoase :wink:
 

dancoman

Member
Bineinteles ca as vrea,mai ramane sa te uiti pe la mine sa imi spui ce iti doresti in schimb!! :D ...Claude,la mine este mai simplu,pe ploaia asta nici nu ma scol din pat sa vad daca au flori!! :rofl: ...dorm toata ziua si numar ne-banii!!! :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
eu zici ca-s posedata, nu ma pot abtine, ar trebui sa profit si sa-mi odihnesc oasele dar zici ca ma arde la fund patul, ma instalez cu o carte si dupa 5 minute tusti afara iar :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Fratilor, si la mine ploua, n-aveti grija, azi la pranz erau 14.5 grade, da' ei n-au treaba si infloresc!
Zici ca sunt in Irlanda, numai acolo e ploaie mai mereu...si ce, ei n-au flori? S-au invatat si trandafirii cu ploaia si-si vad de treaba zic eu
 
Sus