Trandafiri ghia_don

ghia_don

Active Member
Tot la prima floare :D

Andre le Notre, Astrid Grafin, Hella



Louise Odier, Orange Ace, Mariatheresia


Printe altele am reusit sa-mi fac si niste etichete pentru trandafiri care sper sa reziste mai mult :)
 

elianna

Well-Known Member
Felicitari pentru "prospaturi" :)
Cat despre etichete... sunt ecusoane in toata regula pentru o actiune cu staif :) Le lipseste doar snuruletul cu bilute metalice :rofl:
La asta ma gandisem si eu dar m-am lasat pe tanjala ca doar pan' la toamna mai e...
 

elianna

Well-Known Member
Completare: Eu ma gandisem sa scriu si anul plantarii si furnizorul si-s cam multe informatii si uite-asa nu ma hotarasc...
 

nick1971

Active Member
Doina... foarte tare chestia cu etichetele :clap: eu m-am apucat de descriere la fiecare trandafir, cu producator, parinti... dar sunt multi :) si nu prea mi-a ars in ultima perioada si acum ma gandesc si eu sa le pun in etichete asa ca la tine :D sa nu ceri drepturi de autor :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu nu am nevoie de etichete ca sa-i stiu pe toti dupa nume, ca dupa ce le fac 2-3 vizite la cei nou plantati nu ii mai uit, le stiu si grupa din care fac parte si la unii si creaorul, dar cu anul nasteriii...mai greu. Asa ca eu cred ca le voi face eticheta doar cu numele creatorului si anul dar o sa pun unele taiate din pet-uri de plasctic, ascunsa dupa tufa ;-)
 

ghia_don

Active Member
Si eu ii stiu pe toti cei plantati la locul definitiv, ca daca ii vad infloriti odata stiu dupa aceea care e si in ce loc e plantat. :)
Problema e cu cei de aici , pe care oricit as vrea, nu pot sa-i stiu daca nu au floare, ca sint amestecati de toate mamele..cite unu', cite doi, cite trei ... :rofl: . Si cind or ramine si fara frunze si voi vrea sa scot, voi avea un mare semn de intrebare. :rofl:
 

elianna

Well-Known Member
:rofl: Pai de ce sa-i mai scoti! Iti reorganizezi gradina si ii lasi acolo cel putin pana te clarifici :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ioi doamne, hectarul tau de butasi :rofl: Pai la aia ajunge sa faci ca mine, iei sticlele de plastic de 2 l de apa minerala, tai partea cu dopul si fundul si pe urma tai fasii pe care scrii numele si le infigi in pamant in fata fiecaruia ;-)
 

ghia_don

Active Member
Prima data asa am facut, dar tot s-au sters cu timpul, indiferent cu ce am scris..anul asta n-am gasit nici un marker cara sa reziste :( , asa ca in ultima instanta l-am pus pe fecior la treaba si mi-a facut etichete..As fi vrut sa iasa mai mici, dar n-am mai cautat calul de dar la dinti , cind m-am vazut cu ele in ograda :rofl: ..
 

Roxana Peled

Active Member
Da, problema nu e ca se sterg ci ca se decoloreaza :( .
Cu toate astea poate ca pana in primavara mai ramane vreun pic de pigment cat sa mai dezlusesti si tu cate ceva.
 

ghia_don

Active Member
Cred ca sint ultimele flori pe anul asta si se tin bine , chiar daca au trecut prin nopti brumate..

Perla Transilvaniei, Rosario, My Girl, no name din butas de la florarie

no name, Burgundy Ice, Cubana, Versilia

Leander, Lovely Fairy, ?, si obraznica de Angela care s-a urcat in copac :rofl:
 

elianna

Well-Known Member
elianna a spus:
Numai te-ai facut ca ni-i arati ca nu se deschid link-urile :)
Acum le vad si eu :D Cred ca am intrat prea devreme si inca nu erau "aranjate".
Arata foarte bine dupa ce frig au indurat. Poate vremea calda tine cu ei si vor mai rezista si inflori :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
:eek: Tu inca ai flori ? :oops: supeb , deja mi-e do de vara ......
imi spui ceva de Perla transilvanieie ,ca nu-l gasesec pe hmf .
 

gabrielais

Active Member
Doina, superbi!!! sa stiu ca vreau si eu te rog butasi din Perla Transilvaniei; daca ai prins e si mai bine :oops:
 
Sus