Trandafiri ghia_don

ghia_don

Active Member
Chiar daca nu i-am pozat pe toti, si majoritatea si-au scuturat primele flori, sa va arat citiva infloriti in perioada asta

 

victoria222

Active Member
Nu am cuvinte sa descriu cat de mult imi plac trandafirii acestia. Felicitari, Ghia_don, esti un gradinar adevarat :D
 

ghia_don

Active Member
Atena, daca ai sti ce rau imi pare pentru ei...nu s-a prins nici unul :cry: ...
Creed ca a fost greseala mea ca i-am plantat in solar, cu pet in cap...pina in primavara le-au crescut muguri, dar dupa ce le-am scos peturile s-au uscat toti...nu stiu de ce... :(
Mai bine ii puneam in gradina...chiar daca era tirziu...
 

Pocalinda

Member
Acelasi lucru l-am patit si eu cu un trandafir cumparat, l-am plantat intr-un ghiveci mare cu pet in cap si l-am tinut la interior peste iarna, intr-o camera neincalzita. Desi avea lastari promitatori, cand l-am plantat afara s-a uscat :(
 

Blitz

Active Member
Superbi trandafirii! :D

Nu stiu, dar la mine metoda cu pet-ul sau cu borcanul sau oricum din lastari nu a functionat niciodata :|
 

Pocalinda

Member
Superbi toti, spune-mi si mie, te rog daca sti ce soi e asta:



Am impresia ca sunt cei care predomina in poza asta?



Sunt trandafirii cel mai frumos mirositori, ii iubesc!
 

albela

Active Member
Lasa Doina ca iti dau din nou anul asta, da mai devreme, prin august si nu o sa mai fie probleme :D .
 

ghia_don

Active Member
Albela, iti multumesc de pe acum :D !!
Pocalinda, trandafirul acela se numeste Super Star, are o culoare foarte frumoasa, dar nu e parfumat. In a doua poza predomina Luchianul, e o singura tufa de Super Star. :wink:
 

ghia_don

Active Member
Citiva inca nestricati de ploaie...sau arsita

:D

Cel alb s-a inaltat asa de mult, ca n-am reusit sa-l prind mai bine in poza, ar fi trebuit sa ma urc pe un scaun :rofl: ...
Ultimul are o singura tija cu un buchet bogat :)
 
Sus