Trandafiri Gabrielais

gabrielais

Active Member

lelia

Well-Known Member
Eiii,ce-as veni si eu la cafea ,de n-ar fi asa deperte :visator:
Sunt minunati infloriciosii ! sa te bucuri de ei !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce faiiiini! Gabi, cum ti se pare Boule de Neige? Ai ramas dezamagita cumva de micimea floriii? Mie imi place foarte mult, desi mici florile sunt foarte frumoase si au un parfum minunat :D
 

gabrielais

Active Member
multumesc fetele!! care si cum are treaba la Iasi dati telefon si poftiti la cafea ;-) :hug:

Claude, nu sunt dezamagita de micimea florii la Boule de Neige..stiam ca e micuta....insa e de-o frumusete....cu multe petale si bulinuta aia in mijloc...bobocul brodat cu roz apoi se deschide floarea alba, alba si parfumata pe deasupra...nu prea am trandafiri care sa nu imi placa....ma rog, ma mai supar eu pe cate unul si-i promit ca-l scot si-l dau...cum e Golden Showers de ex, dar m-am gandit sa il tai scurt si sa-l tin tufa ca nu prea are avanturi din alea de catarare :rofl: asa ca poate mai primeste o sansa :)


inflorit azi...nu sunt sigura daca este sau ba Souv du Dr Jamain :nu stiu:
http://gabrielabis.sunphoto.ro/trandafi ... I/89297206
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Gabi ,Souvenirul asta al tau in realitate e mai inchis ? ca asa cum e in poza e prea deschis pt Souvenir ,mai stai vreo 2-3 zile si daca e el floarea devine un fel de mov ;-)
 

gabrielais

Active Member
vad ca se inchide floarea la culoare azi, mai astept; dar e ciudat ca mi se pare ca celelalte semnalmente corespund..mai putin coloritul :)
 

ghia_don

Active Member
Foarte frumosi Gabriela ! :D
Si dupa cum vad, pe dealul tau e mult mai cald decit pe dealul meu :rofl: de ai atit de multi trandafiri infloriti :D ..
 

gabrielais

Active Member
ghia_don a spus:
Foarte frumosi Gabriela ! :D
Si dupa cum vad, pe dealul tau e mult mai cald decit pe dealul meu :rofl: de ai atit de multi trandafiri infloriti :D ..
:rofl: nu stiu daca e pre mare diferenta intre dealurile noastre, Doina...cred ca am eu soiuri mai timpurii ;-)
 
Sus