Trandafiri Gabrielais

gabrielais

Active Member
da, Ramona, de asta mi-a placut si mie...atrage privirea din prima...si mai e si putin zburlita floarea ...e fain rau.. :) ;-)
 

lucia2002

Active Member
Este prima data cand il vad. Ai dreptate, este electric! Pe mine m-a corentat deja!
Ma uitam pe hmf ca este dat pentru zona a 7-a. Daca este asa va trebui sa-l infofolesti la iarna...
Sau poate o fi vreo greseala ca nici la dimensiunea florii nu au nimerit-o.
 

gabrielais

Active Member
claude a spus:
mama ce canar ti-ai tras :rofl: Pe asta n-ai cum sa nu-l vezi ;-)
asa este :rofl:

lucia2002 a spus:
Este prima data cand il vad. Ai dreptate, este electric! Pe mine m-a corentat deja!
Ma uitam pe hmf ca este dat pentru zona a 7-a. Daca este asa va trebui sa-l infofolesti la iarna...
Sau poate o fi vreo greseala ca nici la dimensiunea florii nu au nimerit-o.
de plantat l-am plantat langa un zid, mai la dos, unde nu bate crivatul iarna asa ca-n camp...sper sa treaca cu bine..am mai avut asa mai sensibili si n-am avut probleme...oricum la primavara dau de stire cum va depasi frigul, pentru cei care-l vor ;-)
 

nely

Member
Superbi, superbi.,..toti, :visator: sa va bucure cu multe flori in continuare, dar cel mai mult ma innebuneste cel de la avatar.....cum se numeste? :D
 

gabrielais

Active Member
multumesc Nick si Nely!
Cel de la avatar este Eddy Mitchell..nu se afla inca la mine in gradina, dar e pe lista de anul acesta ;-) daca mai am unde sa pun :rofl:
 

nely

Member
Multumesc Grabrielais :D , sincer, chiar l-am cautat in colectia ta sa-l studiez mai bine.... e o splendoare ;-) iti doresc sa ai bafta sa-l adaugi la colectie...poate gasesc si eu de unde poate fi comandat :D
 
Sus