Trandafiri Gabiuta

iudit

Well-Known Member
Moderator
Sa-l vedeti pe viu pe cel movuliu....si mai este unul cu o culoare nedefinita care e superb!
 

sorina

Active Member
Felicitari , toti fara exceptie sun foarte faini , nu siu care sa zic ca este cel mai cel ....... daca au si miros imi inchipui raiul la tine in gradina :) :) :) :)
 

mihai63

Member
Gabiuta,te rog sa nu-mi deschizi poarta niciodata......nu vrei sa stii ce se va intampla cu trandafirii tai :tavalit: (vor disparea)
 

mirela06

Active Member
Gabiuta stii ca-mi plac si tot ma uit la ei, dar vreau sa-ti spun ca astazi am *colectionat* niste minuni, butasi. Unul la inflorire galben-portocaliu si apoi galben-pal cu roz si rosu si unul agatator mov sarirat cu alb ci flori mici, mici in buchet mare, miros suuuper si cu inflorire intensa si de durata . Nu am avut aparatul la mine dar sper sa mai am drum sa pozez, ca pina se prinde si face flori, mai dureaza :)
 
A

Anonymous

Guest
mihai63 a spus:
Gabiuta,te rog sa nu-mi deschizi poarta niciodata......nu vrei sa stii ce se va intampla cu trandafirii tai :tavalit: (vor disparea)
de ce sa dispara cand potzi frumushel faci un drum la supermarket sau la romstal mai incolosha la toamna si sa te "inzestrezi" si matalutza cu frumushetzi.....ce-i al gabiutzei al ei ramane pe vecie! :twisted:
sper ca nu deochi ca in cazu asta nu mai pun album cu trandafiri
 
A

Anonymous

Guest
si la mine a fost o gluma si cum nu te cunosc nu imi permit sa presupun nimic :)
 

v.cristina

Active Member
mihai63 a spus:
Elf_a,era o gluma.
Daca iti inchipui ca nu imi pot permite sa cumpar te inseli.
nu cred ca asta era esenta problemei ...de cumparat ii cumparam dar trebuie sa asteptam cativa ani sa arate asa de mari si frumosi...nu??

traim in epoca vitezei de ce sa nu il luam mari crescuti ...cu un excavator se rezolva zic eu :rofl: :rofl: :rofl:

asa ca gabiuto eu zic sa nu mai pleci de acasa ca stam la panda :rofl: :rofl: ..pai ce vrei de la atata poftit sa murim???
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu ati vazut curtea de care tot povestesc eu cu trandafiri tot unul si unul; cataratori.......pe toate gardurile ; multi si colorati.Este o nebunie........ :D
Cred ca Iudit o stie in toata splendoarea :D
 
A

Anonymous

Guest
stiu si io niste garduri inflorite(pline de cataratori) io cand am vrut cataratori galbeni,m-am ales cu un urcator superb
cand am vrut caramiziu cu galben.m-am ales cu unu absolut superb sampanie
acu ma duc la furat de butashi de urcatori galbeni...doar asha oi avea noroc la galben
in rest am celelalte coloruri
.........deshi daca gasesc si altzi urcatori...........nu ma las...........ma catzar,ma zgarii..sau cershesc!:D
cu cumparatu nu mere
imi iese altceva decat doream,chit ca ies mai frumoshi decat speram io
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: nu ai sters si aici?Cum de ti-a scapat Elfo??? :evil: Tocmai la mine in batatura :giggle:
:mrgreen:

In afara de trandafirii pe care an de an ii pun la poza si ii posed mai am doi noi care au inflorit:
la care nu reusesc si pace sa ii prind adevarata culoare adica un grena intens catifelat :( .Poate daca ii pozez spre seara???
Si acesta:


Habar nu am cum se numesc (oricum nu ii strig ca la catalog) dar sunt frumosi.
 

sorina

Active Member
eu , pot doar sa-mi inchipui cum arata si miroase la tine in gradina Gabiuta , ...... foarte frumosi trandafirii , felicitari :) :) :) :) :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Deci;nici nu va puteti imagina cum e in realitate!Splendoare e putin spus!
Iar cel roz care ii e dedicat lui Mihai....il putem denumi vis in roz.
 
Sus