Trandafiri Floribunda

gabrielais

Active Member
deci, eu sunt in fibrilatii...mi se cam termina spatiul in gradina..cred ca voi dona un rinichi sa mai cumpar ceva teren :rofl:
 

dancoman

Member
gabrielais a spus:
deci, eu sunt in fibrilatii...mi se cam termina spatiul in gradina..cred ca voi dona un rinichi sa mai cumpar ceva teren :rofl:
...eu cred ca ma voi dona cu totul ca sa scap de ,,criza,,in care ma aflu acum!! :x :rofl:
 

lucia2002

Active Member
dancoman a spus:
Caramell a spus:
Cred ca Dan se refera la acesta: http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.22592.1
E singurul "Marco" la care corespund florile cu pozele tale.
..asa este,il ,,ochisem,, de mai demult,din pacate n-am stiut ca se ascunde sub numele asta la bulgari!
Multumesc, Dane!
Descrierea de pe hmf corespunde, intradevar fotografiile sunt irelevante.
In general fotografii cu Guglielmo Marconi, eu nu am gasit.

...si tu zici, ca el este?

 

lucia2002

Active Member
In general sunt putine fotografii cu el .
Culoarea stacojie il face sa fie ca o lanterna in gradina.

As vrea sa adaug cateva fotografii pe hmf dar nu stiu daca reusesc.
 

dancoman

Member
Mereu am admirat calitatea comentariilor,ca si a rozelor lui Oskar de pe....dar sa ma tai nu as fi facut legatura!!! :eek:
 

lucia2002

Active Member
dancoman a spus:
Mereu am admirat calitatea comentariilor,ca si a rozelor lui Oskar de pe....dar sa ma tai nu as fi facut legatura!!! :eek:
Tu chiar vorbesti serios?! Sincer iti marturisesc ca intotdeauna mi s-a parut ca nu sunt suficient de interesanta...de aceea nici nu prea am scris.
Poate nu as fi iesit nici acum in scena daca nu m-ar amenintat Caramell :rofl:
 

lucia2002

Active Member
Caramell a spus:
Apar din neant atunci când te văd cu camera foto prin gradina :rofl:
Eu recunosc, daca nu tin harletul de coada sigur sunt cu aparatul foto agatat de gat, iar animalele mele saracele s-au saturat sa fie pozate, de aceea uneori nici nu ma mai baga in seama.
 

dancoman

Member
Trandafirul asta seamana forte bine cu Remembrance al lui Harkness pe care il achizitionasem eu la reduceri in Baumax,din pacate a fost prea firav si nu l-am putut salva.Remembr.are parca aceeasi culoare,iti ,,ia ochii,, in gradina ,doar petale are mai multe. Sunt hotarat sa il achzitionez anul viitor,mi-a facut o buna impresie.

Si ca o parere personala Oskar are trandafiri (si animalute!!!) mai frumosi decat Lucia!! :rofl:
 

carla

Active Member
dancoman a spus:
Mereu am admirat calitatea comentariilor,ca si a rozelor lui Oskar de pe....dar sa ma tai nu as fi facut legatura!!! :eek:
Si eu m-am prins cam greu, dar oricum mai repede ca tine :giggle:
Iar trandafirii Luciei sunt intr-adevar foarte frumosi, cel putin cataratorii arata intr-un mare fel
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Performanţa mea, care m-am apucat să îi prezint Carinei poze cu trandafirii din propria ei gradina, nu cred ca a atins-o nimeni! :tavalit:
 
Sus