Trandafiri elipopa

elipopa

Active Member
felelor, va multumesc frumos!
Sincer nu am mai apucat sa-l miros, ca florile s-au deschis inainte sa plecam si abia am mai apucat sa fac pozici!
Pe ghiveci scria ca e parfumat!!
Va spun saptamana viitoare!!!

Mai am doi infloriti astazi in gradina de la bloc

Rapsody in blue:



Bucaneer:

 

dancoman

Member
sannamaria a spus:
are parfum Evina ? ca seamana cu Winchester C ,astea sunt denumiri din astea de fantezie :)
..n-am mai insistat nici eu dar seamana bine cu W.C.,iar denumirea este data pentru ca nu au licenta David Austin...Elipopa daca stateai in capitala nu mai vedeai rozele inflorite la cat de frumoase sunt!!!:)...(a nu se intelege ca...eu...) :D
 

elipopa

Active Member
dancoman a spus:
sannamaria a spus:
are parfum Evina ? ca seamana cu Winchester C ,astea sunt denumiri din astea de fantezie :)
..n-am mai insistat nici eu dar seamana bine cu W.C.,iar denumirea este data pentru ca nu au licenta David Austin...Elipopa daca stateai in capitala nu mai vedeai rozele inflorite la cat de frumoase sunt!!!:)...(a nu se intelege ca...eu...) :D
Multumesc frumos, stai linistit ca si aici sunt destui doritori de achizitii din gradini!!
 

elipopa

Active Member
Cativa infloriti in gradina de la tara, ce am apucat sa pozez, la bloc sunt mai multi infloriti, dar nu reusesc din cauza ploii nici macar sa-i vad!!

necunoscut rosu:


Antigena de la Pharma rosa de anul trecut eu zic ca e Peace:



Friesia:



Golden shower



si englezescul Evina

 

elipopa

Active Member
Din gradina de la bloc:
Gaumo

rosu necunoscut:

Sissi, distrus de ploaie:

Mr. Lincoln:

Foc de tabara:

Rosu necunoscut:

Alinka:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
eli, foc de tabara nu prea arata a Foc de tabara,zic eu, esti sigura de el? Ca ar trebui sa aiba bordura petalelor mai inchisa la culoare, ca si cum ar fi putin arse :D
 

elipopa

Active Member
claude a spus:
eli, foc de tabara nu prea arata a Foc de tabara,zic eu, esti sigura de el? Ca ar trebui sa aiba bordura petalelor mai inchisa la culoare, ca si cum ar fi putin arse :D
Are, are! Numai ca aparatul meu nu e profi, sa redea exact!!
Poza de anul trecut mi-o ,,imprumutasera,, si cei de la 4 garden, ca sa-si vanda trandafirul!!
 

Dea

Active Member
:D eli, sunt minunati toti!
Intr-adevar, imi aduc aminte de poza ta si cei de la 4 garden! Macar sa fi binevoit sa-ti trimita niste butasi de trandafiri, ca si recompensa!
 

elipopa

Active Member
M-a deranjat ca pana au catadicsit sa-si ceara scuze a trebuit sa le trimit eu mai multe mesaje!! Ceea ce au facut ei nu e profi!! Nu am fost singura, au fost mai multe ,,victime,,!!!
Sa fie sanatosi si noi sa ne bucuram de frumusetea trandafirilor din gradinile noastre!!!
 
Sus