Trandafiri Dimov

monika 82

Well-Known Member
A venit timpul sa punem poze la rosele Dimov, sa vedeti ce frumosi sunt, sau cel putin as ii vad eu
:D

Incep cu Nr.62-TH

 

LadyBug

Well-Known Member
Si mie mi-au inflorit de mai demult dar nu am postat inca aici, asa ca postez acum:

De fapt, astia pe care i-am postat acum sunt deja pe trecute, ca au inflorit acum 3 saptamani, mai am vreo 2 intre timp dar a plouat si nu i-am mai pozat. Pe nr 22 eu cred ca l-am ratat, monika82, a aparut dupa ce dadusem eu comanda, si mai erau cativa in situatia asta...e foarte frumos, il iau la toamna.
 

LadyBug

Well-Known Member
Multumesc, la fel sunt si cei cei pe care ii ai, absolut minunati, cred ca am si eu cativa dintre ei, iar pe restul ii iau la toamna, m-am molipsit rau cu trandafirii astia! Mai ales ca am inca spatiu disponibil, sa vedem ce fac atunci cand se termina :rofl:
 

monika 82

Well-Known Member
LadyBug a spus:
Multumesc, la fel sunt si cei cei pe care ii ai, absolut minunati, cred ca am si eu cativa dintre ei, iar pe restul ii iau la toamna, m-am molipsit rau cu trandafirii astia! Mai ales ca am inca spatiu disponibil, sa vedem ce fac atunci cand se termina :rofl:
Multumesc!Trebuie sa iau si eu :Nr. 19 TH, este fascinant :D , ceilalti doi nu reusesc sa ii identific, ce numere sunt?
 

LadyBug

Well-Known Member
Pai ala care e boboc a inflorit in poza 2, e abracadabra sau hocus-pocus, e o diferenta intre ei dar mereu uit ce anume. Iar cel din poza 3 nu stiu, ca am avut vreo 18 si nu le-am pus numerele, i-am plantat rapid ca sa scap fara sa stiu care si ce e. Insa e unul pitic, acoperitor de sol, cu siguranta. Astept sa infloreasca mai multi si apoi ii identific, azi merg sa vad ce fac si restul, mai era unul inflorit dar nu l-am pozat, e mai mic si mai movuliu, azi fac poze si vad ce mai gasesc pe acolo. Nu stiu ce-i cu vremea asta, ieri a fost soare puternic apoi brusc a plouat vreo 2 ore cu picaturi foarte mari de s-au facut baltoace si apoi a revenit soarele puternic. Si daca avem o zi - 2 max 3 de soare puternic, urmeaza apoi 2-3 zile ploioase, nu e clima pe care o stiam eu, nu e bine nici asa... Si nici in cei de la meteo nu poti avea incredere, ca nu prea le iese prognoza si-mi da planurile peste cap...
 

adrianam

Well-Known Member
Sunt frumosi, dar ar fi bine daca ati trece in dreptul lor daca sunt parfumati!
Eu am o boala cu parfumul, vreau numai parfumati! :rofl:
 

geodezia

Well-Known Member
la mine merg tare greu
macar la unu i-au dat lastari noi
ailalti 3 sunt cam in apa asa ca or sa aiba o perioada de stagnare
 

claude

Well-Known Member
Moderator
monika 82, te rog sa nu mai raspunzi la mesaje cu 'quote', e suficient 'reply', mai ales cand postarea ta e imediat dupa cea la care raspunzi. Cand vrei sa raspunci unei postari anterioare poti folosi nickname-ul userului sau folosesti 'quote' strict pentru fraza sau propozitia la care raspunzi :D
 

monika 82

Well-Known Member
Parfumati , din cei pe care ii detin eu sunt:nr.41, nr.56, nr.67, nr.71
fara parfum:nr 62 , nr 33
minirosele inca nu le-am mirosit, erau prea pitice :rofl:
si mai am cativa care inca nu au inflorit
 
Sus