Trandafiri Dea

Dea

Active Member
gradinar1 a spus:
Ai o gradina superba, Dea, ca de altfel toate florile pe care le-am vazut la tine :D
Draga mea :hug: , iti multumesc mult! Si gradina ta este superba, cu flori deosebite!! :*
 

Dea

Active Member
Caramell a spus:
Dea, nici nu il recunosc pe CPM! La mine florile nu au arata niciodata asa deschise! Iti doresc sa isi mentina acest obicei bun. ;-)
Foarte frumos Graham Thomas al tau. Iar ultima poza imi place foarte mult!
Draga mea, acum ca mi l-ai dat si mie pe CPM, nu-i mai recunosti provenienta :rofl: Cand va mai creste, sigur revine la modul de inflorire al mamei :D , acum e atat de micut si, cred, si floarea s-a deschis intr-un anumit fel, usor diferit.

Graham Thomas este un frumos, ca de-altfel orice trandafir care are cativa anisori. Incep sa-si arate calitatile si devin mai rezistenti!
Albinuta din ultima poza :oops: , ii place si ei trandafirasul! :D
 

Dea

Active Member
Mrs John Laing

Double Delight

Pascali


Imperatrice Farah

Emeraud D'Or

Queen Elisabeth
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte "ochioasa" combinatia clematitei mov cu Falstaff! Imi place si clematita, cum o cheama?
 

Roxana Peled

Active Member
Da, e superba combinatia cu clematita! :)
Ma bucur ca ai un Falstaff maricel, poate imi spui si mie te rog cum evolueaza :oops: ca al meu plantat in toamna a facut un singur bat cu floare in capat.
Se indeseste la un moment dat? Remonteaza bine?
 

Dea

Active Member
Va multumesc fetelor! :hug:
clematita e Kiri te Kanawa, o japoneza foarte frumoasa :D , langa un englezesc "seducator" :oops:
Roxana, Falstaff-ul meu, pana acum a avut o evolutie foarte buna, este in al doilea an, fiind plantat primavara trecuta. Uite-l aici http://deasflowers.sunphoto.ro/TRANDAFIRI_2013/89794103
Primele cateva flori le-a facut prin iunie-iulie 2012. Este destul de indesit acum, probabil si iarna blanda a contribuit. Si al tau, cu siguranta va creste, acorda-i un pic de timp, pana la toamna va fi o frumusete de trandafir si la tine :D
 

Dea

Active Member
Doina, Ana, va multumesc mult! :D
Abraham Darby m-a cucerit definitiv si irevocabil :oops: , are un parfum fantastic, iar nuantele florilor sunt superbe. Abia astept sa-l vad crescand si inflorind din ce in ce mai abundent! :D
 

Dea

Active Member
Sunblest, Queen of Bermuda, Isabel de Ortiz


Foc de tabara Imperatrice FarahVersilia
 
Sus