Trandafiri Dea

Rose

Active Member
Deea, ce urias ai tu acolo! Sunt superbi trandafirii tai, dar Winchester m-a terminat!
 

daisy111

Active Member
:eek: Wow mama ce urias este Winchester Cathedral!!! :hipnotizat: E de vis,cum toti sunt de altfel!! :indragostit: :visator:
 

Dea

Active Member
Va multumesc fetelor! :D
Trandafirii devin din ce in ce mai frumosi, odata cu anii! Intineresc prin frumusete! :D
 

Dea

Active Member
Multumesc daisy, la urcatori predominant e Sympathie, a fost primul urcator din gradina mea. In anii urmatori am inceput sa diversific. Mai vreau un roz puternic, un roz deschis cum este Eden-ul si cate nu mai vreau :)
Multumesc Caramell, un paradis sunt si ai tai!!!
Roxana draga, multumesc! Si ai tai toti, sunt absolut superbi!!! Cel roz este De la Grifferaie! Dar este neremontat, ma bucur de frumusetea lui doar o singura data pe an, desi perioada de inflorire este de durata.
 

Dea

Active Member
Ogni Jalty

Mainzer Fastnacht


Black Baccara


Sunblest si Queen of England


Un necunoscut alb


Un alt necunoscut, foarte drag mie


Graham Thomas


Peace si Samba


CPM la cat e de micut, isi mentine inca floarea! Surprinzator!!


Si un alt micut cu floare, inca neidentificat
 

adrianam

Well-Known Member
Fara cuvinte, Dea! :clap:
Tot Winchester m-a impresionat cel mai mult! dar si Sympathie imi place, caut demult urcatori rosii. Pana acum il am doar pe Amadeus, restul s-au uscat!
Cum remonteaza Sympathie?
 

Dea

Active Member
Va multumesc!!

Adriana, Sympathie remonteaza excelent! Are 3 valuri de inflorire abundenta pe sezon, ce dureaza cam 1 luna, iar in perioadele intermediare, infloreste sporadic, insa infloreste. Iti pot trimite butasi in toamna, daca doresti! Doar sa-mi aduci aminte!

George, multumesc mult pentru identificare! Desi este inca un trandafir foarte micut, cred, totusi, ca este Blue River, prea mult seamana!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Dea, nici nu il recunosc pe CPM! La mine florile nu au arata niciodata asa deschise! Iti doresc sa isi mentina acest obicei bun. ;-)
Foarte frumos Graham Thomas al tau. Iar ultima poza imi place foarte mult!
 
Sus