Trandafiri Dea

Dea

Active Member
e nebunie printre trandafirii mei acum. Am stat cu inima in doua saptamana trecuta, numai sa nu cada bruma ... Se pare ca timpul se mai incalzeste, deci si ei mai continua sa infloreasca. Toti au boboci, cu ploile si aerul mai putin sufocant, au revenit exceptional. Dar presupun ca asa e si pe la voi ! :D
 

victoria222

Active Member
Superbi, Dea! Imperatrice Farah e printre preferatii mei, desi este un trandafir destul de pretentios. E plina de culoare gradina ta. :visator:
 

Dea

Active Member
Multumesc Victoria! :hug:
Imperatrice Farah este deja la al doilea an in gradina, intr-adevar anul trecut nu a excelat in dezvoltare, insa anul acesta a demonstrat ca poate :D . Am constatat ca a iesit foarte bine din iarna, nu prea am avut ce taia din el pentru ca nu prea a inghetat, iar in aceasta vara a demonstrat rezistenta la seceta, soare etc. :D Acum are vreo 5 - 6 boboci, care sper ca vor apuca sa se deschida.
 

dancoman

Member
Dea si eu am luat acum cativa ani ,,Double Perfume,, si am luat ,,teapa,,...la mine este TOT Sunblest(Landora),la tine pare la fel,vezi ca Landora are ghimpi inconfundabili,mari si destul de desi,iar bobocul este cu nuante de galben mai deschis pe marginea petalei.
 
Sus