Trandafiri Dea

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Dea a spus:
au prins cateva zile mai cu soare, inaintea celei de ieri si azi :wink: , si au inflorit:





iar piticii continua :D

si cateva poze de ansamblu
Superbi toti. Imi plac foarte mult si minirozele. Tu ai probleme cu patarea neagra la ele? Ale mele sunt atacate destul de usor din pacate.

Si mie mi se scurg ochii de cateva zile dupa trandafirul acela bicolor. Este incredibil.
M-am tot codit sa te intreb de cateva zile, dar nu mai rezist: oare as putea sa te tentez cu ceva din gradina mea pentru un schimb de butas la toamna? :oops:
 

Dea

Active Member
Va multumesc fetelor! :hug:
Caramell, sigur ca da, cu mare drag!
In ceea ce priveste patarea neagra, a aparut acum, dupa aceste ploi! Nu stiu cu ce sa ii stropesc. De regula, isi revin ei singuri.
 

Dea

Active Member
Iti multumesc bebe! :hug:
cel din poza 18 este Westerland :D Este la al doilea an, obtinut din butas. Taiat la mai mult de jumatate dupa iarna ( nu stiu de ce a inghetat atat de mult ). Tu il ai si este minunat, dar si mare. Umple o intreaga arcada. Sper ca si acesta sa se dezvolte, are si el o arcada de acoperit :giggle:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Dea a spus:
Va multumesc fetelor! :hug:
Caramell, sigur ca da, cu mare drag!
In ceea ce priveste patarea neagra, a aparut acum, dupa aceste ploi! Nu stiu cu ce sa ii stropesc. De regula, isi revin ei singuri.
Multumesc foarte mult! :hug:
Da, ai dreptate legat de patare, isi revin singuri. Dar daca sunt foarte sensibili, mai intai raman fara frunzulite. Nici eu nu stiu cu ce sa-i stropesc, o sa intreb la farmacie, cand ajung pe acolo.
 

Dea

Active Member
Osiria, prima floare. Trandafir luat in primavara de la 4 garden, s-a dezvoltat frumos


si Imperatrice Farah. La al doilea an, mult mai bine conturat si cu mai multa vigoare :D
 

Dea

Active Member
din lipsa acuta de timp, nu am mai reusit sa postez noi imagini cu trandafirii in plina inflorire ( luna iunie ), asa ca recuperez sau recapitulez partial acum :D
falstaff
twist
si cateva poze de ansamblu
 
Sus