Trandafiri Dani

claude

Well-Known Member
Moderator
ah, cred ca am inteles, pana la urma :oops: Drept sa-ti spun, nu stiu cum ar arata :?
Cat despre de ce planteaza lumea TH...pai ce sa fi plantat, daca doar astia se gaseau si cam astia se gasesc si in prezent? Abia dupa nii 90 cei pasionati de trandafiri au inceput sa comande extern alte clase. Prea putina lume a apucat sa aiba in gradina OGR, nici nu exista o cultura legata de acesti trandafiri, cata lume care vrea sa aiba ceva flori in gradina crezi tu ca se apuca sa faca comenzi in strainatate? Doar cei indragostiti de trandafiri :wink:
Nu vad de ce sa fie eliminati din gradini, au si ei rostul lor, sunt cei mai potriviti pentru flori taiate. Ar fi de dorit sa fie plantati in zone mai putin circulate, daca deranjeaza inestetica tufei, dar...eu am un strat cu TH chiar langa casa, au cativa ani buni de viata, ar insemna un cosmar sa-i mut, sa inlocuiesc pamantul, etc...brrrr, nici nu vreau sa ma ganesc la asta :mrgreen: Asa ca acolo vor ramane :rofl:
 

nick1971

Active Member
Superba gradina!!!!
Sper sa nu confund, dar cand am deschis primele poze mi-am dat seama ca am mai vazut aceasta gradina, mi-a placut salbaticia ei :D
ai participat la un concurs, nu-i asa?
 

maxie

Member
Minunata gradina.Aranjamentele de pietre cu trandafiri si alte tufe arata foarte bine.Aparent simple,dar rafinate in acelasi timp,iti dau senzatia de liniste ,prospetime si dorinta de a te intoarce in acest loc.Cred ca sunteti cu adevarat fericiti in aceasta gradina.Felicitari! In proiectarea acesteia v-ati inspirat si din sfaturile vreunui arhitect peisagist ?
 
Sus