Trandafiri Dani

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Superbi trandafirii (cel putin combinatia de englezesc roz si clematita e de senzatie) iar gradina ta mi-a placut la nebunie, o varietate extraordinara de plante care arata foarte bine toate!
Foarte frumos, felicitari sincere! :marfa:
 

carla

Active Member
Vaaaai, ce minunatii de flori ai. Deja sunt verde de invidie :oops: Sincere felicitari si de la mine, cred ca o sa ma inspir din gradina ta, daca tot ai facut-o publica :D
 

cristinaf

Well-Known Member
Toate sunt foarte frumoase, dar tufa deosebita m-a imbolnavit :visator: si de unde mai pui ca nici pana acum nu eram prea sanatoasa. :oops:
Daca te rog frumos, ne spui si ce trandafir e?
 

Rose

Active Member
Sunt absolut minunati!!! Daca ai putea sa ne zici si niste denumiri si in mod special, de unde i-ai achizitionat? :hipnotizat:
 

eldanyro

Member
Ika a spus:
Toate sunt foarte frumoase, dar tufa deosebita m-a imbolnavit :visator: si de unde mai pui ca nici pana acum nu eram prea sanatoasa. :oops:
Daca te rog frumos, ne spui si ce trandafir e?
tufa este un trandafir englezesc din colectia lui D Austin gentle hermione care este roz la inceput dat cu cit se incalzeste devine orange iar toamna face flori si orange si roz foarte rezistent la boli si la ger parfum puternic
 

lelia

Well-Known Member
:eek: mi-am pirdut cuvintele .........cred ca au ramas in minunata-ti gradina ,printre gingasele floricele :visator:
Trandafirii sunt superbi ! la mai multi !
Felicitari !!! sa va bucurati de tot ce-ati realizat ,e un loc de vis !! :visator:
 

eldanyro

Member
NicoletaDaniela a spus:
Sunt absolut minunati!!! Daca ai putea sa ne zici si niste denumiri si in mod special, de unde i-ai achizitionat? :hipnotizat:
te referi in general fara sa fi punctat un trandafir anume deci ca sa fiu cit de cit la obiect pina anul asta toate achizitiile au fost facute de la supermarketuri gen carrfour , bricostore sau praktiker sau magazine cit de cit specializate ca obi, hornbach, baummax, romstal garden , city garden .din diverse tirguri de flori .din aceasta toamna am schimbat modalitatea de achizitionare si am luat online din principalele situri specializate in fiecare saptamina venind destule colete pline cu trandafiri caci am serios de recuperat vazind ce minunatii aveti cu totii .ca denumiri te rog sa fi specifica la ce planta te referi si ti voi raspunde cu promtitudine
 

eldanyro

Member
lelia a spus:
:eek: mi-am pirdut cuvintele .........cred ca au ramas in minunata-ti gradina ,printre gingasele floricele :visator:
Trandafirii sunt superbi ! la mai multi !
Felicitari !!! sa va bucurati de tot ce-ati realizat ,e un loc de vis !! :visator:
mersi mult de aprecieri frumos mottoul care l promovezi desi cred ca intodeauna noi procedam invers
 

eldanyro

Member
an de an voi incerca sa am in gradina mea citeva sarbatori prima a brinduselor urmeaza a lalelelor pe 25 aprilie a ciresilor japonezi si a liliacului pe 1 mai si tot atunci a lalelelor negre in cinstea mamei , si in iunie cred ca pe 10 va fi a trandafirilor dar asta va fi o premiera la anu daca voi avea ce sarbatorii caci gerurile noastre au parintii in siberia si nu stiu multe
 

victoria222

Active Member
Felicitari, ai o gradina superba si nenumarate exemplare foarte frumoase de arbori, arbusti, si toate cele. Recunosc si eu ca nu m-am oprit la trandafiri, ci am admirat toata gradina si mi-a placut foarte mult. Trandafirii sunt unul mai frumos ca altul, imi cam fugeau ochii prin atatea poze cu flori frumoase. Inca odata felicitari si mult succes in ceea ce ti-ai propus, cu colectia de trandafiri.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunat, nu doar trandafirii :D Din cate am observat in poze cred ca esti si norocos sa nu ai alte case foarte aproape, cred ca e raiul pe pamant :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Asa o gradinaaaaaaaa.............. :clap: iar pozele,jos palaria! :D .Trandafirii devin doar motivul de a te plimba prin ea :)
 

carla

Active Member
Mie mi-a placut mai ales lacul cu nuferi si irisi, plus clematitele, liliacul si trandafirii, bujorul arbustiv nu mai zic... Impresionant, rar am vazut o gradina atat de frumoasa si cu un aspect asa de natural, parca plantele au crescut singure acolo, nu le-a plantat cineva.
Stii cumva cum se numeste trandafirul roz care creste impreuna cu clematita?
 
Sus