Trandafiri cu flori simple

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc tare frumos Claudel.Nu conteaza daca este sau nu insa mie chiar mi-e drag.Am primit un lastar in toamna de la un coleg de servici si e primul trandafir pe care am reusit sa il inmultesc.Asa ca de aceea imi e atat de drag.
:D
 

miki70

Active Member
M-am indragostit de ac trandafirasi :indragostit: . Din toamna am si eu in gradina Bienenweide rot si Greetings. Am mai obtinut lastari de Juanita care sper sa se prinda. Mai am o Angela care am cumparat-o acum cativa ani drept catarator si azi l-am mutat intr-un loc mai bun pt ea. Sper sa-i vad splendoarea peste 2 ani. Toti ac trandafiri cu petale putine fac macese?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Este Claudia. :rose:
Pentru la anul, Maria intentioneaza sa aduca si trandafiri Barni.

Ultima floricica e pozata azi.

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:D
Da, e un trandafir care infrunta la fel de bine si gerul si arsita. Pare ca nu-l deranjeza nimic. Vedem cum va trece iarna, dar am mari sperante de la el.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Vad ca Eyes for you are acum, pe frig, ochiul intern mult mai putin vizibil...dintre piticii mei unul a ramas cu boboci care nu s-au mai deschis iar celalalt nu a mai dat noi boboci pentru ca a fost transplantat acum in toamna, era in ghiveci si l-am mutat in gradina.

Mikishor, cu obsedatii n-ai ce face :rofl:
 

miki70

Active Member
Claudia voi ma intelegeti dar dc ii spun cumnatei mele sau soacrei ca ma uitam la ora 2 noaptea dupa trandafiri pe net ziceau ca sunt nebuna. Mama s-a obisnuit cu obsesiile mele, tace si ma asculta :)
 

miki70

Active Member
Rose avem atatea in comun, vb pe aceeasi limba, stam in ac oras si inca nu ne-am cunoscut pana acum :) La anul sa vii neaparat la intalnirea din iunie pt ca vreau sa te cunosc :hug: .
 
Sus