Trandafiri cu flori simple

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sunt deosebiti! Coco e foarte frumos, infloreste si extrem de bogat dupa cum se vede deci e o minunatie!
Felicitari!!
 

bradut

Well-Known Member
E Apache. L-am plantat in toamna. Este de un rosu foarte frumos, mai inchis decat se vede in poza.
 

bradut

Well-Known Member
Da. Si astept sa vad si altii, de prin alte gradini. Imi plac muuult astia cu flori simple. :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sunt superbi, eu pe dolomiti l-am evitat din cauza lipsei parfumului, de Coco nici n-auzisem, dar sunt asa frumosi ca pana la urma poate le trec cu vederea defectul asta :roll:

Can ma uit la Jaqueline ma doare inima, zau, a mea de la Lottum nu s-a prins, unicul trandafir dintre cei plantati in toamna si primavara care nu a trait, poate pentru ca mi l-am dorit asa de mult :eek:f:
 

bradut

Well-Known Member
Claude, imi pare rau ca nu s-a prins. Cand s-o face mai maricel al meu, iti pot trimite butasi. Deocamdata e minuscul, fiind plantat in primavara. Dar pe viitor... :D Si eu am pierdut doi de la Lottum (unul plantat in toamna, unul in primavara).

Da, Gabriela, sunt frumusei foc. :D
 

elipopa

Active Member
Foarte frumosi, bradut!!

Dolomiti, Sally Holmes, Jacqueline du Pre imi plac la maxim!
Eu m-am cam ferit de cei cu flori simple, dar vazand-i la voi au inceput sa-mi placa!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Toti sunt frumosi. :visator:
Mi-a atras atentia, Sonnenroschen. Cand poti, mi-ar placea sa ne spui mai multe detalii despre el, daca se poate :D.

La mine in gradina, Sally Holmes, trandafir plantat in aceasta primavara:
 

lelia

Well-Known Member
Mie-mi plac de mor ! sunt atat de gingasi ! :visator:
Bradut ,sa-ti traiasca ! ai deja o intreaga colectie ,sunt minunati !

Caramell ,e atat de frumos, ca-mi sta inima :visator:
Sa-ti traiasca !
 

bradut

Well-Known Member
Va multumesc.

Carmen, Sonnenroschen este un miniatur Kordes. Il am de vreo 2 ani, dar a crescut tare greu. I se potriveste statutul de miniatur (de ex. Lupo, care e tot miniatur, e un urias fata de Sonnenroschen). Este potrivit pentru o zona de stancarie.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, Dalia. Exact asa mi s-a parut si mie. Imi place ca e asa mic si compact. Cum repeta inflorirea? Si cat timp rezista o floare deschisa? :D
 

anasstasia

Active Member
Haideti mai, numai pe mine nu ma impresioneaza? Sa nu ma luati la bataie cu pietre. :pumni: :pumni: :pumni: In afara de escimo, nu ma impresioneaza cu cei cu petale putine. Poate doar daca ar compensa prin multitudinea de flori. Cum este de exemplu Super Excelsa:
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: esti la fel ca la clematite...inca nu ai ajuns la etapa clematite clopotei si trandafiri cu flori simple :rofl: daaaaar si cand te-o apuca, sa te tii :tavalit:
 

bradut

Well-Known Member
Caramell a spus:
Multumesc, Dalia. Exact asa mi s-a parut si mie. Imi place ca e asa mic si compact. Cum repeta inflorirea? Si cat timp rezista o floare deschisa? :D
Dupa cum am mai spus, fiind atat de mic, nu prea mi-am putut da seama de amanunte. De-abia anul acesta arata cat de cat a trandafir. :rofl: Pana la acest moment, pot spune ca e super floricios.

Anasstasia, nu se stie cand te prinde si pe tine treaba asta cu flori simple. :rofl:
 

anasstasia

Active Member
Sper sa ma prinda cind nu o sa mai am loc in curte :mrgreen:
Nu cred ca o sa-mi alerg eu englezestii din curte pentru cei cu flori simple. Daaaaaar, multe minuni se mai intimpla.
 
Sus