Trandafiri Cornelia & co

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai da. Vecina care lucreaza de ceva vreme la coltul ei de gradina zicea ca are cel putin 40 plantati de ea. Cealalta vecina care a inceput gradinaritul mai tarziu zicea ca are vreo 20. Iar eu am adus in ultimele luni ... cel putin 20. :rofl: Deci, in mare ... 80.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: Ce figuri mai sunteti!
Am zis eu ca unde sunt 6 maini uite sunt si 80 de trandafiri.
Minunati!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: Saru'mana. Au fost si ceva necazuri: purici de frunze, varfuri cu boboci uscati de la insecticidul folosit, frunze tinere ramase albe dupa stropiri ...
Si nu prea aveam sperante sa-i vad plini de flori. Dar vad ca au inceput incet incet sa se miste si ei. Azi am zarit in gradina cativa boboci aproape negri (asa e culoarea lor naturala, varietatea :visator:). Iar cei pe care i-am adus eu cresc frumos. Inca mici ca sa faca boboci, dar varietatile sunt alese pe spranceana. :oops:
 

mymo

Active Member
Si la varietati,te rog sa treci si numele ca altfel o sa te bombardez zilnic cu intrebari :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Deocamdata nu stiu. Cei adusi de mine nu stiu pe unde prin gradina au fost imprastiati, iar ceilalti n-au avut niciodata etichete. Va trebui sa-i identificam impreuna.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: Si eu. La fel de curioasa ca si voi. Va dati seama ca fiind primul meu an de vietuit prin gradina sunt intr-o continua explorare. Azi nu vedeam unde zicea vecina ca e bujorul roz. :rofl: :rofl: :oops: :mrgreen:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
E ... se poate si mai plin. :rofl: Ideea e ca bujorii sunt mai langa gardul dinspre parcare si aveam campul vizual obturat de niste tufe de kerria. :oops: :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Super, 80 de trandafiri!
Cornelia, esti foarte tare de cand te-a prins gradinaritul in aer liber! Imi place tare mult, parca ma vad pe mine super entuziasta sa fac cat mai multe!
La cat mai multe flori in gradina!
 
Sus