Trandafiri Claude

claude

Well-Known Member
Moderator
elianna, multumesc, as vrea eu sa fie chiar asa frumos cum va pare voua :rofl: Eu va tot spun ca la mine e doar o adunatura de plante pe care le-am strans ca o veverita ghindele la venirea iernii, dar un design chiar nu prea exista, le-am implantat si eu pe unde am putut si a fost loc, unii trandafiri sunt aliniati ca si soldatii pe langa gard, altii sunt plantati in grupuri in livada, dar pana la urma cred ca va fi totusi destul de bine, ca acum cand incep sa creasca incepe sa se schimbe aspectul, din fericire frumusetea plantelor compenseaza incompetenta gradinarului fara simt artistic :oops: :rofl:
 

cristinaf

Well-Known Member
Claude, nu-i faci o poza la Eglantyne al tau? Ca puiutul de la tine a crescut mare, dar florile imi par a semana mai mult cu The generous gardener. :nu stiu: Ori ca e anul asta de vina cu vremea sucita - canicula in mai si racoare in iunie...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
ok Cristina, pun poze diseara :D Dar daca e de la mine n-are cum sa fie Generous Gardener pentru ca pe ala nu-l am, deci n-are cum sa fie incurcatura :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cum pe la roze intru doar din cand in cand :oops: acu' vazui gradina ta Claudia.Ce sa mai zic si eu ???Ca e faina tare???Ca zona e de vis??? ....Ma intreb cum de mai rezisti sa o muncesti :hipnotizat: .
Frumos,frumos...
 

cristinaf

Well-Known Member
Ma gandeam ca poate e de la Petrovic, ca la el nu-i mare lucru sa comanzi una si sa iasa alta, am patit-o si eu.
N-ar fi problema si daca ar fi altceva, doar eram curioasa, stii cum e... mania determinarilor. :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Hmmm...m-ai pus pe ganduri, Cristina :mrgreen: Nu sunt sigura de unde e, trebuie sa verific :gandit: Na ca mi-ai infipt cuiul in creier :rofl: Acu' ma duc sa ma uit, ca vad ca la Eglantyne e dat foliaj mat iar la Generous scrie pe HMF ca e lucios :roll:

LE: :tavalit: Bineinteles ca ai dreptate! Drept sa-ti spun eu ma intrebam ce-o fi patit de creste ca Fat-Frumos, ca are deja 2 m, cand teoretic trebuia sa se opreasca pe la 110...dar stiind ca englezestii nu prea respecta normele de inaltime, am zis ca o fi unul mai exuberant :rofl: Ce ochi de vultur ai! :eek: Eu am zis ca-i Eglantyne, era roz, ce mai, nici nu m-am mai gandit la el, ca sunt satula de cati trandafiri am prin curte care nu sunt ce spunea eticheta :evil:
 

cristinaf

Well-Known Member
Inseamna ca nu am avut de lucru ca ti-am marit lista cu trandafiri "altceva decat trebuiau sa fie". :mrgreen:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl: Ba mersi frumos, ca macar stiu si eu pe cine adapostesc! Tu il ami aveai cumva pe Generous si al meu e acum dublura? :(
 

cristinaf

Well-Known Member
Nu e dublura. Ma gandeam in toamna sa-l iau, si nu l-am mai cumparat. Asa ca e taman bine, a venit el la mine... mi-o fi auzit chemarea launtrica. :rofl:
Eu am o memorie vizuala foarte buna, daca vad chiar si o poza, imi ramane intiparita in minte. Si cum la poze cu englezesti m-am tot uitat vreo 3 ierni la rand in nestire :mrgreen: , fac automat comparatie intre ce vad si ce ar trebui sa fie.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Am reusit sa mai pregatesc cateva poze...si mai am ceva prin computer dar ziua nu are destule ore incat sa le pot face pe toate :mrgreen:

 

elianna

Well-Known Member
Foarte draguti! Ce bine arata Zephirine lasat liber :eek: Eu trebuie sa-i tin din scurt ca nu-mi permite spatiul :(
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ce frumos e Sharifa :indragostit:

vreau si eu Astronomia din ala :hipnotizat: el e Sweet Pretty ,da ?
 

clematite

Well-Known Member
Mortali.....tate ))
fara cuvinte, claude

Imi tot propun sa fac si eu un topic cu pozele trandafirilor mei, dar nu prea reusesc. Cred ca mai pe la vara...))
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Evident, primul pe care mi-au picat ochii este Zeelandia. Si Zephirine e super, trandafirul asta creste tare repede si e super infloritor, de-aia si vreau sa mi-l cumpar din nou :)

Anna, Astronomia e Sweet Pretty :D - daca ai rabdare sa-l cresti din butas pot sa-ti dau si eu la toamna.
 

ghia_don

Active Member
Trandafiri de nota 10 ! Felicitari Claude , ai stiut ce sa alegi !! :D Si ce mult loc mai ai in gradina!!!! :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
ghia_don a spus:
Si ce mult loc mai ai in gradina!!!! :)
Da, da si sa vezi ce fain e sa culegi prune cu fundul in tufele de trandafiri :rofl: Care inca-s mici, de altfel cand or ajunge mari si lati cred ca o sa ma uit din poarta, ca de intrat...cu catalige, poate :rofl:
 
Sus