Trandafiri Claude

anasstasia

Active Member
Aaaaaaa, ai mascat bine ca nu se vede nimic. Ne-ai luat ochii cu floarea!
Pot sa te intreb cit te-au dus ca si costuri totale trandafirii din Italia? Sa ne reprofilam acum daca sintem atit de tristi dupa experienta cu sirbul.
O pagina de internet unde se ne clatim si noi ochii??? :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
mymo a spus:
Superb!
Gradinarito si la mine majoritatea au boboci,deja a trebuit sa-i stropesc ca i-au invadat puricii verzi.
Io zic ca la tine se e de la caldura sufleteasca pe care o degaji, fata draga :rofl: :rofl: . Nu vrei sa te muti mai aproape de mine? poate ai efect si asupra gradinii mele

Claude, m-ai omorat cu toti aristocratii din gradina. Pozeeee asteptam, sa ne delectam si noi! Si caldura!!!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
anastassia, cred ca n-o sa-ti placa ce auzi...sunt scumpi. E un cultivator care vinde trandafiri pe radacina proprie, deci nu altoiti, vinde doar plante in ghiveci- e bine ca n-ai probleme cu perioada de plantare si nici cu prinderea lor-
Site-ul e www.ninosanremo.it, la peste 6 buc. achizitionate ai 10% reducere,
 

claude

Well-Known Member
Moderator
da, Mymo, scuze, adresa ta e coreta, eram cu mintea ocupata, faceam vraji sa infloreasca trandafirii :rofl:
Eu ma mut, da' vezi ca am familie mare si papagalii mei o s-o manance pe somaleza ta! :rofl: :rofl:
 

mymo

Active Member
Eii,somaleza a mai capatat puteri si are si aptitudini de mare vanatoreasa asa ca.....tare mi-e teama de penele zburatoarelor :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Princess alexandra of Kent si-a deschis complet floarea. Nu ca-i a mea, dar zau ca-i frumoasa! :rofl:

Incepe sa-si deschida bobocii si Buff Beauty, care-i o frumusete, evident alt gen, cu florile mai mici, imi pare rau ca n-am aparat foto, cu telefonul ies tare nasoale pozele :( E mai piersiciu decat in poza
 

claude

Well-Known Member
Moderator
anasstasia a spus:
Tare frumosi sint, Claude. Macar sa vedem trandafiri infloriti la tine, ca la noi......
Fii mai pozitiva, draga mea, ca altfel le transmiti si lor energia ta negativa si-i deprimi :) Glumesc eu, dar te inteleg, si eu ii pandesc pe ai mei de la sarb ca pe butelie, ma uit la ei de 10 ori pe zi sa ma conving ca inca-s vii :( E rau ca nici vremea nu tine cu noi acum, de ar veni un pic de caldurica, sa-si dea drumul putin
 

anasstasia

Active Member
Eh, eu daca nu-i vad pe cei de la sirb infloriti, sper la ceilalti. Din vreo 80 de trandafiri oi vedea si eu o floare ceva. :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Claude ! printesa e super frumoasa :clap: :visator: a fost luat la ghiveci ? ma gindesc ca de aia a inflorit asa de repejor !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Sannamaria, da, a fost luata la ghiveci. Mi se pare o varianta super, nu depinzi de data plantarii si se prind 100%.
Elaelena, este parfumat, cumpar doar soiuri parfumate, pentru mine un trandafir fara parfum parca nu-i trandafir :D
 

elaelena

Member
..cu atat mai mult daca este ''parfumata'', trebuie sa o cumpar neaparat pe printesa..are numele fetei mele...de unde ai luat-o , claude?
 

gabrielais

Active Member
ce frumosi trandafirii, Claude!...eu ma topesc dupa englezesti...
ela, am vazut pe multe plante englezesti la ghiveci (si le-am si pus gand rau catorva...., numai sa fac un pic de loc in gradina, sa mai mult de colo-colo unele tufe...); la baumax dar fooooarte scumpi...si pe gardener cred ca am vazut...
 
Sus