Trandafiri Claude

claude

Well-Known Member
Moderator
Harnicutii de anul acesta incep sa se desfasoare:

Souvenir de St. Anne's, care e, in opinia mea, un trandafir de nota 10, Blanc double de Coubert si Jacqueline du Pre, ultimii 2 putin cam ciufuliti de aversele de ploaie care nu se mai termina :(


 

elianna

Well-Known Member
Foarte frumosi! Souvenir de St. Anne's si Jacqueline du Pre sunt foarte delicati, Blanc double de Coubert e mai ciufulita :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Madalina, e cu inflorire foarte repetata :) La mine a avut anul trecut 4 valuri de inflorire ;-)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pe mine Jaqueline a ta m-a dat gata inca de anul trecut asa ca parca mi-am comandat-o si eu insa cum am cativa neinfloriti nici nu mai stiu.Cred ca o sa ma bat de una singura daca nu l-am comandat nici anul acesta, fiindca imi place enorm acest trandafir.
:*
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Roxana, sa stii ca e mare belea cu plantatul in iarba, e greu de intretinul un mic cerc de pamant curat la baza lor :roll: Ca eu as lasa sa creasca iarba si la baza daca ar fi mai scunda, dar la un moment dat te trezesti cu iarba de 1 m in mijlocul tufei si ai incurcat-o :mrgreen:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mai am cate ceva, dar deja nu mai vad bine sa tot editez si sa incarc, le pun mai pe seara :rofl:

 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
deci :eek:
de Adelaide ala nici nu am auzit pana acum - e foarte frumos !
Aloha e superb - vezi ca vrweau si eu unu :)
Cardinal Hume e printre preferatii mei :indragostit:
Baron g - cred ca nu-l mut ca e prea frumos :rofl:
Leander - si eu vreau :salivat:


in rest nici nu mai stiu cate am vazut ,ai o gradina de milioane :hug:
 

cristinaf

Well-Known Member
Ce frumos e Leander! Tot englezestii din prima generatie sunt mai tapanosi. Eu sunt topita dupa Abraham Dardy al meu.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Maria draga, un pic de rabdare un an-doi si vei avea chiar mai mult, ca tu in mod sigur ai mai multi trandafiri ca mine :rofl:
 

clematite

Well-Known Member
Oh, eu sunt modesta, sunt la inceput, am mult de planta ca sa va ajung :giggle:
As pune si eu niste poze, dar nu stiu unde :)
 
Sus