Trandafiri Caramell

claude

Well-Known Member
Moderator
Vai Carmen, ai fost sa-ti vizitezi gradina? Ce poze frumoase, sunt minunati, parca rad in soare :inlove:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, am fost si mi-a revazut gradina dupa fix un an. Din pacate nu prea am mai avut ce vedea, era semi-salbaticita. neingrijita. Nici macar poze nu am avut la ce face, in afara de acele cateva close-up-uri.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Vai Carmen ai fost la gradina!!!Sunt minunati cei pe are i-ai pozat si cred ca te asteptau fiindca arata chiar bine.Legat de salbaticia din gradina ma gandesc ca nefiind ingrijita cum trebuie, nu mai este cum era insa important este ca totusi mai exista ceva.Iar acel ceva arata minunat!
 

MASCHA

Active Member
Parca imi era dor de poze din gradina ta :)
Cum se cheama trandafirul din antepenultima poza ?
 

Roxana Peled

Active Member
Ce vorbesti? Sunt absolut fantastici trandafirii!!!
Nu stiu cum arata restul gradinii dar pozele tale sunt minunate!
In plus cred ca neingrijit e mai bine decat ingrijit gresit. :)
 

nely

Member
F frumosi toti ,ma gandesc ca te-a durut sufletul sa-i vezi dupa atata timp si neangrijiti,dar important e ca o parte din sufletul tau ramane acolo,prin ei...:)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, nu a fost o vizita placuta.
Roxana, ai dreptate, pe de o parte m-am bucurat ca nu i-am vazut ciopartiti cu totul. Insa si cresterile haotice vor avea in timp consecinte nu tocmai bune.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu e Snow Goose. :) Este Guirlande d'Amour. Imi place foarte mult acest gen de trandafiri, cu flori mici, albe. Asa ca i-am luat pe amandoi.

A treia poza este Rosarium Uetersen
 
Ultima editare:

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nu l-am recunoscut pe Rosarium, poate pentru ca pare cam ars de soare. Oricum, sunt un mare fan al acestui trandafir! Iar Guirlande seamana f mult cu snow goose, sau cel putin asa mi se pare mie :)
 
Sus