Trandafiri Caramell

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Incerc sa pun si denumirile. Cel rosu este Patrick, intr-adevar.

dancoman a spus:
Ai un portocaliu care seamana cu Rosemarry Hks,cred ca este dupa Gebruder Grimm sau Monika ce o fi ala si inainte de Alissar Princess of Ph.aia mai roscata,ca doar nu-i Westerland,eu inca nu-l am inflorit si nu stiu bine cum are floarea??
Acela este Jean Cocteau.
 

carla

Active Member
Carmen, anul asta ai rupt gura targului, cum se spune, ai cei mai frumosi trandafiri :clap:
Cel mai mult imi place Leonardo da Vinci, ramane un mister pentru mine de ce al meu face doar 5-6 flori la o inflorire si peste tot in rest il vad turnat de flori si urias
 

Roxana Peled

Active Member
Sunt fantastici trandafrii tai Carmen!
Ma tot uit la Leonardo al tau si mor de ciuda ca l-am comandat si eu dar cred ca am primit altceva pentru ca inca nu am reusit sa-l identific. La tine e absolut superb iar in combinatie cu Pastella nici nu am cuvinte ....
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Toti sunt o minunatie si vad ca ti-au inflorit frumos si cei din toamna. Da, ai facut o gradina senzationala! :clap: :clap:
 

IULIA

Active Member
Superb este Carmen, fara alte cuvinte, ca nu isi mai au rostul !
Intr-adevar cei mai frumosi trandafiri...din toate punctele de vedere. si f infloriti, si nume sonore dar si plante extrem de bine dezvoltate.
BRAVO !
Draga mea, capul sus....mergi inainte si nu da niciodata inapoi. Niciodata !
Apropo de Leonardo, l-am achizitionat si eu anul trecut....are cam 1,3 metri, dar florile nu sint asa de batute.....m-au pacalit cred la baumax. floarea este roz, dar e conica si maxim 20 de petale. sau difera la prima inflorire de pe locul stabilit?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc frumos, fetelor.
Carla, pentru a inflori abundent, Leonardo are nevoie sa-i apleci ramurile spre orizontala. Altfel, face buchete de 5-6 flori in varful tijelor.

Iulia, trandafirul meu a facut mereu asemenea flori foarte batute. Doar vara cand e foarte cald, difera culoarea, este un roz mai deschis.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc. Leonardo arata asa in al 3-lea an. Nu conteaza cat spatiu ii lasi, isi face el loc. Nici al meu nu are spatiu doar pt el, a acoperit tot ce era in jur: Munstead wood, The Fairy, Escapade si inca cativa. Are o anvergura de 4m.

Asa cum e la tine in gradina, Mircea, a aratat la mine in primul an.
 

nely

Member
Superba gradina :visator: , sunt de vis trandafirii tai Carmen,se vede ca sunt ingrijiti cu suflet :rose: imi pare tare rau pt problemele tale :( sper sa le poti rezolva cat mai bine posibil pt voi, cel mai important e sa fiti sanatosi toti , cu intelegere si rabdare veti rezolva totul impreuna :D Sincere felicitari pt toti trandafirii,sunt superbi
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu, si nici nu il poti catara. Infloreste asa frumos doar daca are ramurile aplecate, altfel face flori fix in varf si atat. Face tije foarte rigide, se pot sustine singure.
 

bradut

Well-Known Member
Carmen, o priveliste de vis este la tine in gradina! Trandafirii au inflorit superb! La mine n-a inflorit inca nimic. Nu stiu daca mai este cineva in aceasta situatie. :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Caramellutzo, am vazut ca aveai Kletter Star in 2011 :D
Poti te rog sa-mi spui cum a evoluat la tine, cat de inalt a crescut, remonteaza la fel de bine ca frumuseii lui Nick?
Si lovitura de gratie :) de unde il ai :rofl:
 
Sus