Trandafiri Caramell

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Pasiunea mea pentru trandafiri a inceput abia anul trecut, si ii multumesc Ramonei pentru acest lucru :hug:.
Nu am soiuri deosebite, dar pentru ca sunt la inceput si foarte incantata de fiecare floricica ce se deschide, mi-ar placea sa vi-i arat :D







Fairy


Mini rosa
 

nick1971

Active Member
Pentru un inceput de colectie e foarte bine :D
Foarte frumosi toti, sa te bucuri de ei :D
Stim cum e cu bucuria fiecarei flori ce se deschide :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Va multumesc! :D :hug:

Bradut, nu ii cunosc denumirea. Este un trandafir miniatur si este si preferatul meu printre mini-rose. Daca iti place, iti pot da butasi in toamna.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Iti voi da cu mare placere butasi la toamna. :D

Celalat trandafir roz este un urcator, Super Dorothy. E plantat in primavara aceasta, de aceea e atat de micut.
 

bradut

Well-Known Member
Multumesc mult, Caramell! :*

Pe Super Dorothy il am si eu. L-am plantat in toamna si inca nu si-a deschis bobocii. Acum stiu la ce sa ma astept: e foarte frumos. :D
 

alfa

Active Member
Sunt numai unul si unul. :D

Imi place foarte mult Kletter Star. Are o singura inflorire sau e remontant? De cati ani il ai?

Super Dorothy e rambler?
 

nick1971

Active Member
alfa a spus:
Sunt numai unul si unul. :D

Imi place foarte mult Kletter Star. Are o singura inflorire sau e remontant? De cati ani il ai?

Super Dorothy e rambler?
iti raspund eu :D infloreste pana da gerul
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Va multumesc! :D

Kinga, Kleter star il am de 2 ani, insa este prima oara cand infloreste. Florile au fost rezistente, nu au fost afectate de ploaie si in mai ales au tinut mai bine de o luna. Acum face noi lastari si sper sa infloreasca din nou.

Nick, despre Kleter Star spuneai ca infloreste pana da gerul? Ar fi minunat! :D

Super Dorothy este la prima inflorire si arata minunat! Are doar 2 luni de la plantare si as zice ca s-a dezvoltat excelent. Imi plac mult floricelele lui micute cu petale alungite. Are la fel de multi boboci precum Fairy si sper sa fie la fel de infloricios.

Rami, acela l-am luat ca fiind Caribia de la Tanatau. Initial am fost dezamagita ca nu arata precum in pozele de prezentare si am crezut ca este Kronenburg. Insa dupa ce a inflorit adevaratul Kronenburg, am constatat ca sunt diferiti, deci este posibil sa fie intr-adevar Caribia. :nu stiu:
 

nick1971

Active Member
Caramell a spus:
Va multumesc! :D

Kinga, Kleter star il am de 2 ani, insa este prima oara cand infloreste. Florile au fost rezistente, nu au fost afectate de ploaie si in mai ales au tinut mai bine de o luna. Acum face noi lastari si sper sa infloreasca din nou.

Nick, despre Kleter Star spuneai ca infloreste pana da gerul? Ar fi minunat! :D

Super Dorothy este la prima inflorire si arata minunat! Are doar 2 luni de la plantare si as zice ca s-a dezvoltat excelent. Imi plac mult floricelele lui micute cu petale alungite. Are la fel de multi boboci precum Fairy si sper sa fie la fel de infloricios.

Rami, acela l-am luat ca fiind Caribia de la Tanatau. Initial am fost dezamagita ca nu arata precum in pozele de prezentare si am crezut ca este Kronenburg. Insa dupa ce a inflorit adevaratul Kronenburg, am constatat ca sunt diferiti, deci este posibil sa fie intr-adevar Caribia. :nu stiu:
da, la kletter star ma refeream :D
 
Sus