Trandafiri Caramell

claude

Well-Known Member
Moderator
Caramell, nu comentez nimic pentru ca-s galbena de invidie si cu asta cred ca am spus totul :mrgreen: :rofl:

Dar sunt curioasa sa-mi spui parerea ta despre parfumul lui Summer Song :) Asta pentru ca sunt curioasa daca si altora li se pare la fel de deosebit si de fascinant cum mi-a parut mie :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Claudia, nu mi-l mai amintesc. Intre timp floarea s-a scuturat si nu s-a invrednicit sa mai faca altele. La urmatoarele flori il voi mirosi cu mai multa atentie :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Carmen, mi-e rusine sa mai postez vreo imagine cu trandafiri. Dupa ce ti-am vazut trandafirii, nici nu mai sunt sigura ca ceea am eu in gradina se numesc trandafiri... :? :?
Bravo, bravo, bravo!!
 

R@MONA

Active Member
Mai pot sa zic ceva in fata atator frumuseti? :hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat: NUUUUUUU! E prea mult pentru mine! Caramell, pot sa ma mut in gradina ta? :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Caramell a spus:
Claudia, nu mi-l mai amintesc. Intre timp floarea s-a scuturat si nu s-a invrednicit sa mai faca altele. La urmatoarele flori il voi mirosi cu mai multa atentie :rofl:
E clar, daca nu ti-l amintesti inseamna ca nu te-a impresionat...eu mi-l amintesc si acum :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
Carmen, trandafirul pe care-l ai sub denumirea Rose de Rescht, pare a fi altul, din punctul meu de vedere. Rose de Rescht este mult mai compact! Nu are ramurile curgatoare, cum se vede in poza. Oare despre cine este vorba? E tare frumos!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc fetelor! :D
Madalina, in nici un caz trandafirii mei nu se pot compara cu frumusetile tale! Mai e mult pana sa ajunga la nivelul acela!

Ramona, primul este un miniatur.
Al doilea a generat interes la trandafiri neidentificati, dar tot nu am reusit sa aflam ce e: http://egradini.ro/forum/viewtopic.php? ... &start=335 Aceea e o poza cu floarea trecuta, mi-a placut ca nu isi pierde culoarea, din contra devine chiar mai interesant cu dungulitele acelea.

Dalia, l-am trimit ca trandafir de dulceata. Si il folosesc ca atare :rofl:. Imi place cum isi culca tijele pe iarba, se umple de flori parfumate. Si eu am dubii in privinta denumirii, nu o cunosc. Florile tin doar 3 zile si nu este remontant.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Fetelor, va multumesc si eu pentru vizita! :hug:

gradinar1 a spus:
Kinga, numele e inca in dezbatere sau...v-ati decis deja? Cum e, Carmen?
Dan nu a mai spus nimic, in Bucuresti a plouat azi torential, presupun ca nu a avut cum sa ajunga la gradina.

Sunt destul de convinsa ca Baronessa mea este de fapt Leonardo Da Vinci :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
dancoman a spus:
Nu-mi dau bine seama din pozele acestea dar necunoscutul ,,purple,, poate fi La Negresse.
Dan pun imediat niste poze noi cu necunoscutul, poate ajuta.
 

dancoman

Member
Caramell a spus:
gradinar1 a spus:
Kinga, numele e inca in dezbatere sau...v-ati decis deja? Cum e, Carmen?
Dan nu a mai spus nimic, in Bucuresti a plouat azi torential, presupun ca nu a avut cum sa ajunga la gradina.

Sunt destul de convinsa ca Baronessa mea este de fapt Leonardo Da Vinci :rofl:
Sunt mai mult decat convins ca nu este Baronesse,la mine este plat ca si in descrierea de pe HMF,iar culoarea este roz.,petala parca mai lata decat la cel al tau...din pacate eu l-am mutat in toamna si nu are cine stie ce tufa acum.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Dan, nu prea seamana nici cu La Negresse. Tare complicat :rofl:

Reiau problema: flori 6-7cm. Parfum de trandafir vechi, are o singura inflorire, doar pe tijele vechi. Nu suporta taierile


Asa arata florile ofilite, nu se decoloreaza:


Asa arata o tufa matura (Nu am putut face poze decat cu telefonul, care nu reda corect culorile). Trandafirul din poza nu imi apartine, este pozitionat la strada, si trecatorii i-au rupt florile. Tijele crescute in curte au mai multe flori:
 

carla

Active Member
Cred ca vreau si eu daca se poate :oops:
Astept si pana la anul daca e nevoie, dar imi place de mooor asa ca vreau neaparat
 
Sus