Trandafiri bebe Iris

adrianam

Well-Known Member
Foaete frumos!
Are parfumat asa cum este descris?
Mi se pare mai spre roz decat in poza de la Coral, dar forma petalelor si a florii este aceeasi! Ce dimensiune au floarea si tufa?
Am si eu unul la munte, plantat in toamna, abia astept sa-l vad inflorit! :D
 

bebe Iris

Active Member
Acum floarea este destul de veche, se tine bine dar nu mai pot spune cum sta cu parfumul...este oarecum mai departe de zona in care ma pot apleca la el sa-l adulmec :D
Aparatul meu foto reflecta exact culoarea reala. Am avut "surpriza" ca si alti trandafiri Kordes sa infloreasca nuante diferite decat cele prezentate in reclame, in general mai sterse.
 

adrianam

Well-Known Member
Da, ai dreptate cu culorile, in special la cei galbeni am avut surpriza sa fie mai deschisi la culoare decat in poze!
Novalis este un trandafir destul de mititel, ei il dau de 80 cm inaltime, poate ar trebui sa il muti mai in fata sa te poti bucura de florile lui!

Eu sper ca al meu sa creasca mai inalt, daca ramane la 80 cm este cam mic pentru zona in care l-am plantat!
 

bebe Iris

Active Member
E printre alte plantute, pe care nu le pot calca sa ajung la el, dar in rest inaltimea de 80 este ok in zona respectiva. :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
sannamaria a spus:
e frumos , nu trebuia sa fie mai roz ? :D
Eiii trebuia... dar pana acum toate de la Kordes sunt mai altfel in realitate decat in reclama :|
daaa cred ca numai ei pot sa faca poze asa faine ! cred ca si la Solero tot de fotograful ala a fost facut poza :rofl: de m-as intilni cu el ia-si da citeva :pumni:
 

nick1971

Active Member
nick1971 a spus:
Foarte frumosi!
daca mai ai rabdare, si daca al meu e ce ar trebui sa fie :) am vazut boboc la Alfred Sisley, eu l-am luat de la starkl
Alfred Sisley-ul meu pentru comparatie, de la stadiul de boboc :D
 
Sus