Trandafiri Anasstasia

anasstasia

Active Member
Alfred Sisley nu se lasa nici el. A facut un ciuf inalt (total atipic deoarece el are tufa mica) plin de flori:


 

belisima

Well-Known Member
anastasia ,cu rusinea de rigoare :oops: iti cer si eu un butas de honore de balzac,vorbisem noi mai demult despre asta..poate ai vrea ceva de la mine :mrgreen: pentru el...
 

anasstasia

Active Member
Nu-i problema, insa ti-l dau in toamna, ca ajung in luna septembrie la tara. Oricum, acum sansele erau minime de prindere cu cele 100 grade afara. Sper doar sa nu ajunga precum in primele poze postate de mine astazi. Avind in vedere ca timp de o luna nu vor mai primi apa....daca il gasesc in viata, cu placere.
 

anasstasia

Active Member
Belisima, din pacate nu am avut de unde sa iau lastar. Imi pare tare rau. De fapt se numeste eden rose ce ai vazut tu in poze. Nu arata bine deloc dupa aceasta vara, au ramas 2 bete cu citeva frunze. Nu am avut ce sa tai, dupa primul val nu a mai facut flori si a incremenit. Sper sa-si revina la primavara, deoarece este un trandafir foarte frumos.
 

anasstasia

Active Member
Am fost la tara ieri si m-am bucurat ca multi trandafiri au revenit in forta. Multi aveau boboci si destul de multi erau si infloriti. Se pare ca i-a ajutat turul de forta de 2 saptamini cind au fost udati zi de zi.

Cumparat drept Animo:


Amber Qeen (cumparat de la bulgari):
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Frumosi, ma bucur mult ca au revenit la viata!
anasstasia a spus:
Harry Wheatcroft

Nici al tau nu e prea dungat. Vazand pozele tale, m-am convins ca cel pe care il am eu este intr-adevar tot Caribia (Harry Wheatcroft), chiar daca nu vrea deloc sa faca dungulite.
 

Rose

Active Member
As vrea sa te intreb daca au rezistat trandafirii de pe okazii si cam cat te-eu costat. Ma cam bate si pe mine gandul...
 

anasstasia

Active Member
Rose, nu stiu. Eu pentru ca merg atit de rar, de multe ori gasesc florile trecute si nu stiu mereu daca ce am plantat a si rezistat. De ex. ieri am vazut pentru prima oara floarea unui trandafir plantat acum 3 ani. Evident ca exista si pierderi si pentru ca nu stiu cum infloreste fiecare, nu stiu sa-ti raspund.
 
Sus