TRANDAFIRI ALTOITI DE VANZARE- TOAMNA 2015

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claude

Well-Known Member
Moderator
Alain Blanchard si Souvenir de la Malmaison sunt epuizati, n-am apucat azi sa actualizez lista, ceilalti sunt, te-am notat. Daca vrei sa-i inlocuiesti pe cei 2 care lipsesc, ma anunti.
Daca pot sa-ti fac o sugestie...vad ca doresti ceva soiuri vechi, un trandafir vechi frumos e Boule de Neige, e si foarte remontant, la mine cel putin reinfloreste mai mult decat englezestii!!
 

LadyBug

Well-Known Member
Da, e frumos, cred ca il vreau si mai adaug maine ceva
As vrea sa-l inlocuiesc MEG cu shrub CARAMEL ANTIKE
Multumesc mult
 
Ultima editare:

LadyBug

Well-Known Member
Imi cer scuze, dar as vrea in loc de boule de neige trandafirul Jacques Cartier si as mai vrea neaparat si Madame Pierre Oger si mai caut
LE As vrea mult si Chapeau de Napoleon. Imi cer scuze ca m-am tot gandit, sper ca aceasta sa fie tot!
 
Ultima editare:

claude

Well-Known Member
Moderator
Pana te-ai gandit tu Mme Pierre Oger s-a epuizat si probabil si Chapeau de Napoleon, asta trebuie sa verific in camp daca mai este vreunul, acum nu pot intra ca a plouat zdravan ieri. Jacques Cartier ti l-am notat. Inlocuiesc si Meg cu Caramel Antike.
S-ar putea sa regreti ca ai renuntat la Boule de Neige, ia uite cum poate sa arate tufa:
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.225130
Nu-i problema ca iti mai vin idei, trebuie doar sa-ti vina repede, pana nu se termina ce mai este si ti-ar place :-D
 
Ultima editare:

LadyBug

Well-Known Member
Atunci as vrea Sharifa Asma si Jude the Obscure.
Din cei epuizati pana sa-i scriu eu aici, nu se poate sa-mi trimiti cate o crenguta(macar chapeau de napoleon si madame pierre oger, sa-mi spui si pretul), poate ii prind astfel, eu nu tin sa fie altoiti. Multumesc mult
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Cred ca si Jude the Obscure mai am poate doar ceva cu 2 lastari, daca doresti. Acela va fi cu reducere de pret, 20 ron in loc de 25. Sigur ca-ti trimit butasi din ce ai dorit si nu mai este, gratis, evident :)
 

LadyBug

Well-Known Member
Multumesc foarte foarte mult, ma bucur ca mai este Jude, nu ma intereseaza sa fie cu multi lastari, cu 2 e foarte bine. Multumesc foarte mult pt reducere si pt butasii gratuiti :hug:
 

belisima

Well-Known Member
claude ai cumva(chiar si mai mici) james galway si christopher marlowe? mi s-a pus pata si nu mai pot fara de ei :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Belo, imi pare rau, nu-l am pe niciunul. Pe Marlowe il am in gradina dar m-a enervat ca la mine i-a mers rau si nu am altoit deloc!
 

LadyBug

Well-Known Member
Atunci il vreau si pe acesta, totul ma intereseaza pentru noiembrie, chiar nu ma grabesc deloc, abia am timp sa mai caut si sa ma documentez.
Multumesc
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Adica il vrei de la mine sau ai gresit topicul si il vrei in comanda de la Lottum? :-D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Saptamana viitoare incep livrarile trandafirilor. Am trimis tuturor mesaj privat cu detaliile de cont si suma de plata.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Cu drag! Sa-i pui la hidratat peste noapte si sa scurtezi la lastarii, lasa doar 3 noduri! :)
 

LadyBug

Well-Known Member
Au sosit si la mine, i-au luat parintii dar nu am ajuns pe la ei, cand scap de la serviciu abia daca merg direct la teren mai prind max o ora de semi-lumina... Maine dimineata ii plantez si dau mesaj sa-mi achit si datoria imediat cum reusesc. Multumesc foarte foarte mult.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Au venit si ai mei - asa cum ma asteptam, impecabili, grasani, frumosi...PERFECTI!
Saru-mana, doamna! I-am si plantat, intre timp :rofl:))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus