Trandafiri alfa

victoria222

Active Member
Sunt minunati, Kinga! Avem gusturi asemanatoare pentru trandafiri pentru ca imi plac toti ca unul. Pe cel galbui cred ca o sa-l visez si noaptea :visator: Felicitari!
 

alfa

Active Member
Multumesc fetelor! Si eu sunt tare incantata de ele :indragostit:

Cristina, in primele 3 poze e acelasi trandafir. E Red Eden.

Victoria, cel galbui e un acoperitor de sol. Il am de 2 ani, dar nu stiu cum se numeste. :oops:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunati! Am ramas si eu cu ochii fixati pe primul, ca am facut o pasiune pentru trandafirii cu flori f. batute :D
 

mymo

Active Member
Ar trebui sa-i am si eu prinsi "cu usa" dar inca niciun semn de inflorire.
Sunt foarte frumosi,sa te bucuri de ei!
Sunt curioasa cum arata inflorit cel din poza 5 de pe primul rand.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Kinga, trandafirii tai sunt intr-adevar speciali.
De la Coral inca nu am cumparat pana acum dar m-ai convins - spre toamna ma abonez. Imi place foarte mult ultimul de pe primul rand...e deosebit
 

alfa

Active Member
Multumesc, sa stii ca ma bucur, tare mult. Abia astepti sa-i vad si pe ceilalti infloriti. Mainzer Fastnacht-ul avea primele flori trecute de tot si Alexandra la fel. Sunt curioasa daca si astea sunt conforme. Cataratorul Moonlight acum crapa bobocii. Pana acum sunt tare multumita de trandafiri, spre deosebire de clematite. Ultima achizitie, Warsawska, la mine e roz :eek: :eek: :x
 

v.cristina

Active Member
gradinar1 a spus:
Kinga, trandafirii tai sunt intr-adevar speciali.
De la Coral inca nu am cumparat pana acum dar m-ai convins - spre toamna ma abonez. Imi place foarte mult ultimul de pe primul rand...e deosebit
nici eu nu am cumparat dar acuma sunt sigura ca o sa comand , vazand asemenea frumuseti :) :)
 
Sus