Trandafiri Aleynad

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Daniela, sunt tare frumosi!
Iar colectia de mini-trandafiri deosebita. Si mie imi plac foarte mult, mai ales ca raman infloriti toata vara si nu sunt deloc pretentiosi!
 

aleynad

Active Member
Moderator
Ma bucur ca va plac!
Anul acesta m-am abtinut si nu am mai cumparat nici o minirosa, dar e timpul inainte :)
Victoria, nu cresc mai inalti de 40 cm, dar unii au florile destul de mari pentru cat sunt ei de micuti! :D
 

nick1971

Active Member
Frumoasa colectie! Felicitari! :D
cand am vazut poza la Sisi, am crezut ca-i poza mea :rofl: de ce or arata asa? au fost chinuiti de vreme, cred
 

aleynad

Active Member
Moderator
nick1971 a spus:
Frumoasa colectie! Felicitari! :D
cand am vazut poza la Sisi, am crezut ca-i poza mea :rofl: de ce or arata asa? au fost chinuiti de vreme, cred
Sisi a facut o singura floare, dar macar a fost mare :)
Dar cum a plouat, imediat s-a si patat! :cry:
 

aleynad

Active Member
Moderator
intre timp au mai inflorit:
- Casanova


-Vivaldi


- Double Delight


- Ms Lincoln ( deja la a doua tura de flori)


-Remmy Martin


-Queen Elizabeth
 

Blitz

Active Member
"Casanova m-a sedus" :rofl: :rofl: :rofl: pai de-aceea il cheama "casanova" :wink: - dar acum vorbind serios- superbi trandafiri ai, Daniela :D :D :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
a inflorit movaliul de la Mali ( nu stiu cum il cheama) :?


si inca un necunoscut parfumat


si Mister Lincoln infloreste de zor
 

aleynad

Active Member
Moderator
Nebunul acesta ma zapaceste! Pana acum am crezut ca e catarator

dar acum la a doua inflorire s-a comportat ca tufa


Adevarul este ca e minunat, intotdeauna are o inflorire abundenta!
 

Blitz

Active Member
Superbi, Daniela :D :D :D

Tare sunt curioasa de evolutia celui alb al tau care pare "Ilse Krohn". Eu am ceva asemanator, l-am cumparat ca "Ilse Krohn", dar pana acum se comporta ca si un TH (cineva de pe Forum- scuze ca nu am retinut numele :oops: :oops: :oops: - spunea ca ar semana cu White Virgin :eek: )

Dar oricum sunt deosebiti :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu am 2 asa zisi "Ilse Krohn Superior", sunt in primul an de inflorire si au facut lastari destul de lungi, dar bunica mea il are de vreo 2 ani ( ca de la ea am butasii) si desi l-a taiat in primavara la 20 cm desupra pamantului, acum l-am vazut plin de flori si are deja 1.50 m inaltime :eek:
Deci dupa cum se comporta eu zic clar ca e catarator!

Ce am observat eu la el specific - are ramurile foarte subtiri! :?
 
Sus