Tibouchina

D

dyayzh

Guest
Bine...mai stau si eu ..ca asteptam cu nerabdare florile :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Pe frunzele plantei mele cresc si niste chestii albe, ca de lapte, sunt din interiorul frunzei...asa o fi normal?? la voi au aparut??
 

lili

Member
dyayzh a spus:
Pe frunzele plantei mele cresc si niste chestii albe, ca de lapte, sunt din interiorul frunzei...asa o fi normal?? la voi au aparut??
Draga Dya ...sunt putin descumpanita. :oops: Incearca sa pui o poza cu subiectul :wink:
Eu de 2-3 ani am aceasta plantuta (drept ca le-am mai inlocuit ..dar din alte cauze cunoscute)...dar fara aceste simptome :gandit:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Exact asa e si la mine si chestia aceea alba de pe frunze,acum s-a colorat in rosu.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu cred ca are nimic.S-a inrosit chestia aceea,a capatat culoarea frunzei.
 

Tina

Active Member
Sper sa si fie boboc, sa nu ma laud degeaba.. :) :)
O sa vedeti voi ca si ale voastre o urmeaza pe a mea.. cit de curind.. :wink: :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:evil: Eu m-am facut deja.Mov adica.......dar nu de invidie.Si nici chestia cu bancul ala cu...."putin mov" :giggle: ............Ci de oftica ca nu am luat si eu atunci. :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Hop si eu proaspat posesoare de lastari. Inradacinarea se face dupa metoda clasica? Ar trebui sa stiu ceva anume despre comportamentul plantei? Mai ales in faza de planta tanara... ??
 
D

dyayzh

Guest
Incearca prin ambele metode..una trebuie sa aiba succes :wink: Am auzit ca au o floare de-a dreptul minunata. Rabdare si noroc sa am :D
 

George

Member
Tina, s-a deschis bococul tibouchinei tale? Am si eu una destul de marisoara, o tin afara in curte si pare sa-i mearga desul de bine. Acum am devenit nerabdator sa o vad inflorita.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: Ce frumuseeeeeeeeeete!!!!!
A mea e inca mica :( dar sper spre sfirsirul verii sa ma bucure si pe mine cu flori! :)
 

Tina

Active Member
George, inca nu.. de atunci (14 mai) o tot pindesc, a mai facut si altii, dar dureaza pina ii deschide.. de-abia astept sa ma laud si eu.. :rofl: :rofl:
 
Sus