Thunbergia

ghia_don

Active Member
Mai, si eu am vazut undeva dar nu-mi aduc aminte unde...oare la Practiker? Stiu ca m-am mirat de culoarea florilor si de marimea lor...si de pretul plicului de seminte, bineinteles :?
 
D

dyayzh

Guest
Aud...sambata fac tur de magazine..seminte..iau pentru tine, Lili si cine mai doreste....
 

mirelush

Member
dya, da-mi si mie de veste unde gasesti , plizzzz ! Sunt cam ocupata cu job-ul pana la sf. lunii ( nu cred ca am timp sa bantui prin florarii ), dar pt grandiflora las tot :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Oare te-ai impaca cu o avansare :? ?Te fac PR.....forumist :rofl: Dar....nu eu decid :mrgreen: .Iar scriu off :oops:
 

ghia_don

Active Member
Am fost azi la Practiker...nici urma de grandiflora, numai alata am gasit. Asa ca Dya, te-am scutit de-un drum... in schimb orhidee erau de tot felul...nu-mi venea sa mai plec de acolo :eek: ..
 
D

dyayzh

Guest
Ai vazut ca orhideele de acolo au daunatori?? pe frunze au oua de nu stiu ce daunator
 

ghia_don

Active Member
Chiar asa atent nu m-am uitat...si noroc ca n-aveam bani, ca altfel imi cumparam si vreo citiva gindacei :rofl:
 

ami

Member
Azi nici urma de thumbergia grandiflora,dar maine au spus ca aduc marfa :wink:
Poate am noroc si gasesc...
Nu va las asa usor :hug:
 

lili

Member
Fetelor...nu vreau sa va dezamagesc dar sansele sunt foarte mici de-a gasi seminte de thunbergia grandiflora. Eu am avut semintele din Germania , in urma unei comenzi colective care a avut loc acum 2-3 ani, aici in forum .
 

dorinas

Member
Lili a facut seminte a ta ca eu am observat ca cele care se gasesc in comert nu fac seminte (cel putin la mine n-au facut).
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ba ma dezamagesti Lili :( si rau de tot chiar :cry: .Fiindca eu din aia vreau.O sa caut prin strainataturi ce sa fac? :roll:
 
D

dyayzh

Guest
Nu am gasit nicaieri decat galbena cu ochi...dar grandiflora nu. Mai cautam :)
 

lili

Member
dorinas a spus:
Lili a facut seminte a ta ca eu am observat ca cele care se gasesc in comert nu fac seminte (cel putin la mine n-au facut).
Grandiflora albastra nu a facut nici macar o samanta ....la fiecare floare ramanea acel capacel in care imi puneam mari sperante....dar nimic. :(
Oricum sunt cu mult mai pretentioasa decat varietatea de Th. alata.
Gabiutuleeee!!!!!.....timpul lucreaza in favoarea noastra :wink: ...asadar nu se stie niciodata :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Grandiflora mea are un pui!!!.Sunt mindra si fericita :rofl: :rofl: :rofl:
Alata am pus-o intr-un ghiveci suspendat.3 bucati de rasad cu al doilea rind de frunze.Le-am pus si petul in continuare pentru siguranta.Sunt curioasa cum au suportat "transferul".
 

lili

Member
Gabiuta a spus:
Grandiflora mea are un pui!!!.Sunt mindra si fericita :rofl: :rofl: :rofl:
Alata am pus-o intr-un ghiveci suspendat.3 bucati de rasad cu al doilea rind de frunze.Le-am pus si petul in continuare pentru siguranta.Sunt curioasa cum au suportat "transferul".
:clap: ....pentru grandiflora!!!!!!....arata foarte bine atunci cand sunt 2-3 plante 8)
Pe Alata si eu tot in ghivece suspendate am pus-o..... am fost tare incantata de efectul decorativ pe care l-a creeat. :D Nu cred ca vor fi probleme din cauza replantarii.
 
Sus