Thevetia peruviana

fixpix

Active Member
super atti. si eu am vreo 2-3 thevetia. de cam 3 ani zic eu. deocamdata... nici o floricica!

care e secretu tau ???

Calin
 
D

dyayzh

Guest
Si de ce nu ne arati si noua floricelele alea galbene :oops: :?
 

oana_oana

Member
fixpix a spus:
super atti. si eu am vreo 2-3 thevetia. de cam 3 ani zic eu. deocamdata... nici o floricica!

care e secretu tau ???

Calin
Pana la urma tot nimic?
Daca coafezi sa ma anunti si pe mine. Seamana cu leandrul si este si cu palnie galbena.
 

doina

Member
Ieri am taiat lastari din planta mamei mele , n-am avut timp sa ma ocup de ei si i-am lasat in apa , sunt ok :D
Maine sper sa reusesc sa-i pun in substrat :roll:
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Felicitări pentru reuşită! Şi pentru răbdare!
Chiar dacă nu pot simţi mirosul, ce am văzut m-a încântat! :D :D
 

fixpix

Active Member
hehehe oana. am doi eu, mama unu la tara (arata cam nasol ca nu a fost frezat) si unul la apartament...la fel cu o freza cam punk.
ai mei, pe balcon, destul de mari.
i-am si tuns cam acum o luna si ceva dar nu am pastrat lastarii ca erau plini cu paianjeni din aia mititei. de aia i-am si tuns.
acuma iar sunt plini de lastari si frunze, dar nu cred ca o sa infloreasca asa in balcon inchis cu orientare spre ... cam nord...
asa ca... ai mei sunt ornamentali prin.... frunze, doar!
 

fixpix

Active Member
veste buna... pentru mine, in orice caz!
cred ca o sa vad totusi si floricele anu asta!
la cel de la tara, de pe terasa, mult mai mititel decat cei doi ai mei (care acuma sunt si ei la tara, m-a durut inima sa ma despart de ei, dar le merge mai bine la parinti in curte)...
deci la ala mai pipernicit, am vazut cel putin 2 bobocei minusculi in varful crengutelor... asa ca!
ta-ra-ra!
o sa va pot arata si floricelele!
:mrgreen:
 

fixpix

Active Member
asa...asa...
nici eu nu te consideram altfel...
sa nu ne off-topicalim...
chiar astept floricelele... amintiri nah... in excursia prin jakarta, vazut la un templu sir intreg de copacei cu flori galbene si niste fructe verde-deschis-galbui...
continuarea ti-o imaginezi!
 
D

dyayzh

Guest
Eu pot face doua continuari: un roman inflacarat din copac seminte a furat...sau, speri sa ajunga si plantuta ta copacelul admirat :rofl:
 

Tina

Active Member
Fixule, de-abia astept sa vad pozele tale, ca eu la a mea, nu am reusit sa ii fac poza la vreo floare deschisa.. ori tine 3 secunde floarea aia, ori nu ma nimeresc eu la momentul "oportun"... :) :)
 
Sus