Teposi infloriti

cornelia

Fondator
Membru staff
Se pregateste un grasan:


Nici nu speram sa faca flori dupa iarna trecuta atat de calda. Banuiam ca n-au avut repaus suficient. Dar uite ca le merge bine.

Florile trebuie sa fie cam asa:
 

angela draganoiu

Active Member
ai dreptate mici si harnici si foarte frumosi.
am si eu un astrophitum la birou dar n-a facut floare asa mare ca al tau. acum are o nelamurire cu un boboc sa-l deschida sau sa mai stea un pic.
 

angela draganoiu

Active Member
m-am uitat in internet si am vazut ca ce am eu la birou e astrophitum asterias. practic nu e al meu ci al unui coleg eu il ingrijesc, insa nu am de dat ca nu are puisori.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Hai spune, nu mai tine publicul cu sufletul la gura. :wink:

Dar tu ii recunosti pe acesti indivizi? :D
 

IULIA

Active Member
incepe cu p, are 6 litere, se termina cu a. si este dezmierdat...offff..... :oops:
gata nu mai spun nimik. sa nu zici ca ala mik este de la mine ?!
IULIA :rofl:
 

schlucky

Member
iarna asta a stat sarcaul cand afara cand in garaj, spun afara caci normal statea in garaj pe o boxa langa geam, dar acolo are sotul o masina de gaurit si cand lucra il deranja si il "arunca" afara si "uita" sa il bage in garaj, noroc insa ca anul acesta iarna a fost usoara, a stat si 2-3 nopti cand a fost frig rau de am crezut ca o sa il pierd, ..... dar cu noroc arata acum asa :)
 

Gaia

Member
Poate de aia arata asa. Zic asta ca si soacra-mea tine astrophytumii si zygocactusul de numai ca nu ingheata si ii fac o gramada de flori. Totusi pana la iarna va trebui sa ma interesez care specie de cactus ce temperatura de iernare vrea, ca nu toti sunt asa de rezistenti.
 

roxy

Member
cornelia acum l-ai luat? cat te-a costat? intreb pentru ca am vazut si eu azi in piata parca erau la fel cu 10 lei.
e superb. sa ii traiasca!
 
Sus