Tayberry

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
ares cel mare a spus:
Are cineva Tayberry? Chiar sunt mure cu gust de zmeura sau e o poveste cu mure rosii?
Tkx
O sa am eu ( sper ca in anul asta), se pare ca sint un hibrid intre mure si zmeura cu fructe mari si o aroma superba (combinata intre mure si zmeura).
 
Buna...

Pai o sa am si eu... sper... ma tot agit sa gasesc, dar voiam sa stiu de la cineva care are: e realitatea sau fictiune :) Sa nu fie o mura rosie....
 

gomez99

Well-Known Member
e si nu e zmeura. da e mare, zemoasa si gustoasa. au si la sem-luca. si o sa mai aduca si altii, ca e la moda.
 

gomez99

Well-Known Member
testat, testat, anu trecut.
poate pun si eu un fir anul asta, da sa vad mai intii ce trece iarna din ce e plantat acum.
 
Beton chiar ma saturasem de 150m de mure....
Intrebari:
1. Rugii sunt asemanatori cu cei de mure: lungi, flexibili se preteaza usor la acoperirea unui gard? Sau seamana mai mult cu cei de zmeur: nu prea lungi, cam batzosi, cresc pe vericala?
2. la a2a ai raspuns ca seamana la gust....

tkx
 

gomez99

Well-Known Member
aici nu prea stiu ce sa zic. am vazut/gustat la cineva linga bucuresti, anul trecut in vara. tot ce pot spune e ca era o tufa destul de inalta, sprijinita pe ceva, da acu nu-mi amintesc daca era spalier sau arac.
 
Ma refeream la "avut" in sensul de a descrie produsul asa cum este el in curte.... ca povesti promotionale am intalnit destule :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Trebuie sa inceapa cineva cu "avutul" in curte asa ca iti propun ceva:cumperi tu si ne povestesti ce si cum :mrgreen:
 

Bridget

Member
deci, pana la urma se incumeta cineva sa comande?
daca voi comanda acum, pana vine, pana il plantez, mai am sanse la productie anul asta?
 
Sus