sugestii

liviu m

Member
Buna dimineata!
Punctual:
1. nu stiu cum sa rezolvam aceasta problema, dar daca moderatorii inchid postul (eu nu prea vad motivul) am putea continua pe e-mail. sa asteptam reactia moderatorilor.
2. ok, imi recunosc ignoranta si nepriceperea, fara probleme.
3, 4. ok, mi se pare in regula.
5. De acord, confidentialitate!
6. Astept propunerile Dvs.
7. No problem cu autocad
8. Ne plac trandafirii, in special cei albi, dar si de culoare rosie, galbena etc.

Soare:
zona 1 - 13.00 - 18.00
zona 2 - 10.30, 11.00 - 17.00 .

Din pacate, maine plec din Bucuresti si ma voi intoarce Luni dimineata, asa ca daca nu voi posta in acest interval, sa nu va suparati pe mine.
Numi de bine.
 
A

Anonymous

Guest
Multumesc pentru informatii si raspuns.
Nu se-ntimpla nimic pina luni, chiar nimic. :)
Ati scris " ne plac..." , cine mai face parte din acest grup ? Nu este o intrebare indiscreta sau din bascalie. Atunci cind planuiesti ceva , pentru cineva, trebuie sa ei in calcul toti beneficiarii.
Nu mi-ati spus care este situatia cu proprietarii imobilului, cum privesc proiectul dvs. ? Nu sint deloc de neglijat, asta chiar daca la-nceput sint (par) extrem de tacuti/rezervati. Nu-i neaparat un semn incurajator.
 

liviu m

Member
"Ne plac" - adica mie si sotiei mele. Noi avem birourile la etajul 1 al vilei, intrarea in curte si in casa este separata fata de cea a vecinilor de la parter (vecinei de la parter) care au intrarea separata si curte separata de a noastra. Asa cum ati intuit intr-un mesaj anterior, imi doresc ca atunci cand un client sau un partener imi intra in curte, sa se simta bine, relaxat, linistit iar gradina sa-i transmita ceva despre noi.

Proprietarii chiar nu au nimic impotriva amenajarii gradinii...atat timp cat nu le cer bani pentru asta sau sa scad din chiria lunara. La balariile care erau in gradina asta anul trecut, cand au vazut-o curatata si cat de cat ingrijita, chiar au fost incantati si mi-au multumit.

Multumesc.
 
A

Anonymous

Guest
Bun, va multumesc pentru detalii.
O sa va pun o multime de intrebarri, o sa vorbim si la telefon, trebuie sa inteleg ce va doriti, ce simtiti, ce va place, ce muzica ascultati, ce culori preferati, ce filme, etc. Prostii de astea. Dar toate cu timpul.
Revenind, va rog sa-mi spuneti, pe PM, care este obiectul de activiate a companiei dumneavoastra. Poate ne vine vreo ideee si "transmitem " ceva si vizitatorilor dvs. Mai bine indicati-mi tot acolo o adresa de e-mail.
Deocamdata pentru cele doua zone, ma gindesc la cel mult doua culori. Alb si verde. Albul obtinut de trandafiri floribunda (albi) extraordinari iar verdele de la arbori (probabil conifere) si arbusti(juniperus, lonicera, cotonaster) si gazon.
 
A

Anonymous

Guest
Va multumesc pentru fotografii, insa daca deschid link-urile este aceeasi fotografie. Am intrat in album si le-am vazut si pe cealalte.
Nu-i nimic, o rezolvam noi.
 
Sus