Substral vs. Vilmorin

Angelinna

Member
salut !
nu vreau ca in acest topic sa se faca reclama vreuneia dintre cele doua marci, vreau doar sa aflu de la voi parerile voastre de consumatori ai acestor produse de care ati fost mai multumti dintre cele doua. caut ceva bun pentru plantele mele si din cate am vazut astea doua par sa fie dupa impresia mea cele doua firme concurente. am vazut ca au cam aceleasi produse cam la aceleasi preturi.

ce imi recomandati, cu care ati avut satisfactii ?

pana una alta mi-am cumparat si eu batoane ferilizate de la Vilmorin pentru plante verzi, de cum apar rezultatele o sa va impartasesc si voua pareri. am ales pt inceput Vilmorin pentru ca am pus in primavara gazon de la ei si a iesit foarte bine :)
 
A

Anonymous

Guest
Eu nu prea folosesc fertilizante (am plante OK fara sa insist pe acestea). De la Substral am folosit, insa, regeneratorul pe baza de fier pentru camelia si gardenia. La amandoua le-a placut :) .
 
A

Anonymous

Guest
Am raspuns si pe alt topic, e Eisendunger, o am de la Metro, dar cred ca se gaseste si pe la alte magazine.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
eu le-am folosit pe ambele si sunt multumita de amandoua. de exemplu chiar acum folosesc vilmorin pentru plante cu frunze verzi si substral pentru plante cu flori. in schimb de la nici una din cele doua firme nu am gasit un produs pentru cactusi si suculente.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Pork, poate vrei sa citesti un pic si regulamentul forumului nostru! Daca esti prea ocupat cu cautarea .....poftim http://egradini.ro/forum/viewtopic.php?t=2337. Punctul 7 nu-l evita! Daca ai ceva propuneri privind semnatura ta, te rog adreseaza-te Corneliei, fondatoarea forumului! Este deschisa oricarui dialog!
 

pork

Member
Off: Punctul 7 este foarte interpretabil. Nu am pus niciun site concurent. Am sa cer parerea administratorului si daca nu am voie, am sa scot fara nicio problema.
 
Sus