studiu de caz trandafir STERLING

mirelush

Member
mihail-the ex a spus:
Nu,nici vorba,am vorbit cu el astazi si era mirat ca m-am mai dus odata la magazin dupa plante.Deci,boala este contagioasa.
Am mai cumparat un climbing alb .in ideea de a face un "montaj"cu ceilalti doi+un liatris.Habar n-am daca merge,dar voi vedea mai tirziu.
Teoretic e o combinatie frumoasa. Succes !
 
A

Anonymous

Guest
him..adica te dai in barci ?

Am intrebat azi la Yurta de informatia pe care am postat-o mai sus.
ESTE O PROSTIE!
Toti trandafirii lor sint "multiplicati"aici.Mi s-a spus ca Sterling-ul este ceva ,ceva mai sensibil la Boli.atit.
Persoana intrebata era chiar proprietarul .
Mi-a atras atentia si asupra noutatilor de la ei,dar nefiind trandafiri nu stiu unde sa le pomenesc.
 

annaz274

New Member
trandafirul albastru

Eu fara sa stiu nimic de discutiile voastre ,din prima zi ,mi-a fost mila sa-l las asa ,l-am plantat intr-un ghiveci mare in casa .acum au dat primele fruzulite.O sa le pun pe sunphoto-la nusa.sunphoto.
 

mirelush

Member
Re: trandafirul albastru

annaz274 a spus:
Eu fara sa stiu nimic de discutiile voastre ,din prima zi ,mi-a fost mila sa-l las asa ,l-am plantat intr-un ghiveci mare in casa .acum au dat primele fruzulite.O sa le pun pe sunphoto-la nusa.sunphoto.
Ai grija sa nu-l tii la caldura. Eu am omorat suficiente plante de gradina asa - plantandu-le in ghivece si tinandu-le in casa pana in primavara ... Desigur isi da drumul frumos la inceput... dar exista riscul ca mai tarziu sa sufere tare si sa-l pierzi. Sper ca tu sa ai noroc si sa ne demonstrezi ca, totusi, se poate :D
Sa ne tii la curent cu evolutia trandafirului tau.
 

albela

Active Member
L-am cumparat si eu. Unul singur. Astept sa se incalzeasca sa il plantez. Pana atunci va sta in boxa la racoare.
 

annaz274

New Member
trandafirul albastru

sa stii ca totusi nu este rau sa le picurati cate o picatura de apa.La radacina nu au pamant ci rumegus ,foarte uscat.
 

dana_rusu

Member
eu admiram de mult acest trandafir ,nu stiam cum se numeste dar mi-l doream si nu l-am gasit eu locuind la tara am sa-l mai cautsau sa fac comanda iar voua celor care-l aveti deja va doresc sa fiti sanatosi sa va bucurati de ei. :rugaciune:
 

mg

Member
Daca tot intaritati lumea , stie cineva in Bucuresti , unde se gasesc ???? sau iau toate magazinele la cercetat ???
 

mihai63

Member
Sunt inaintea ta!Sic! :rofl: Am plantat trei bucati pana acum,cred ca mai cumpar cativa ......tot este la moda culoarea asta :tavalit:
 

albela

Active Member
Am sa fac poze dupa plantare ca nu vreau sa ratez sub nici o forma intrarea in clubul asta :) .
 

mg

Member
mg a spus:
mihai63 a spus:
mg,eu l-am luat din Carrefour,acum nu stiu unde il mai poti gasi.Incearca la Hornbach.
E clar ! Miine voi lua toate magazinele din Bucuresti la colindat ! :(
Cine se scoala de dimineata , adoarme pe drum sau ia ultimele bucati de STERLING din Brico ! :)
Intrebare , pe linga subiect .....Nu cumva , cineva , azi dimineata , cu sotul , umbla pe la flori in Carefour Militari ???? Dupa pozele vazute pe aici , parea cineva cunoscut ...

Deci pot sa ma inscriu si eu la experiment cu 4 bucati ! :) Este bine ????
 
Sus