Strepto-Texas Hot Chili

cornelia

Fondator
Membru staff
La prima floricica:



Imi place combinatia de rosu cald si inchis cu .... ochi galben. Pacat ca in poza culorile ies mai sterse decat sunt.
 

mena

Member
In sfarsit ma pot prezenta si eu cu unul din streptosii mei infloriti.
Nu cred ca mai este nevoie sa va spun cat de mandra si fericita sunt de aceasta floricica :D
Sper sa faca mai multe floricele sa o pot admira in intrega ei splendoare. :wink:
 

emeclau

Active Member
dar vad ca streptosii sunt in plin sezon, fetelor! care mai de care va laudati cu flori... :mrgreen: ! sa va traiasca si sa va bucure cu mullte multe flori!
 

mena

Member
Multumesc mult fetelor. :hug:
Sper din tot sufletul sa le placa de mine acestor flori ca eu sunt innebunita dupa ele. :indragostit:

Fleur, nu pot deschide poza postata de tine :(
 

Fleur

Active Member
La primavara asa ar trebui sa arate mena. Eu l-am cumparat primavara si poze e facuta in octombrie.
 

Fleur

Active Member
Florile nu sunt foarte mari 4,7 cm dar sunt abundente si are o lunga perioada de inflorire. Mi s-a parut si rezistent la caldura.
 

luiza

New Member
Multumesc mult, Fleur. Sunt maricele florile :D . Este bine de stiut ca rezista la caldura, aici iarna in apartamente este cald si uscat (punem umificatoare dar nu ajuta intotdeauna...) iar vara este cald si umed. O sa comand si eu .....
 

IoanaTweety

Active Member
Uau ce culoare frumoasa! Cum e la frunze Marirogo, sunt lungi, ocupa mult spatiu? Dar floril ce dimensiune au? Mersi. :D
 
Sus