Sterling Silver

adrianam

Well-Known Member
Si eu am pus in urma cu vre-o 4 ani un Mainzer fastnacht (sau Sissi) in gradina din fata blocului.
Floarea are o forma frumoasa dar culoarea este un mov destul de trist, trebuie sa aiba o culoare mai vesela pe langa el pentru a-i scoate in evidenta frumusetea. Parfumul insa este extraordinar-cel mai frumos, din cati am mirosit eu.
Nu rezista insa la soare si nici la uscaciune iar inflorirea este destul de slaba, probabil ar avea nevoie de ingrasaminte
 

albela

Active Member
Mi-a inflorit si mie amaratul de Sterling. E cel mai bicisnic trandafir din gradina, si nu e mov, e doar rozuliu :(

Si e plantat anul trecut cica :mrgreen: .
 

tranda09

Member
alisamada a spus:
Care este diferenta dintre Sissi si Sterling?
Si eu am un Sissi pus in toamna, dar nu are inca boboci. Daca ceilalti trandafiri pusi odata cu el au inflorit deja, el este in crestere si as vrea sa aflu raspunsul la intrebarea aliseimada.
 

albela

Active Member
Multumesc fetelor ca il laudati, desi sincer nu prea merita. O floare pe an e cam putin pentru un trandafir cu staif :rofl: .
 

aleynad

Active Member
Moderator
Va mai amintiti de Sisi al meu, se pare ca vara aceasta s-a hotarat sa infrunte seceta si sa faca chiar si 2 flori concomitent



Al meu este in plin soare si intr-un pamant mai nisipos, in octombrie am de gand sa-l mut intr-un loc cu pamant mai de calitate.
Dar eu cred ca e mai afectat de ploi decat de soare si seceta. Dupa ploi s-a patat, dar la seceta a reactionat bine, facand mai multe flori.
 

camelia61

New Member
Va invidiez. La mine nu s-a prins trandafirul. cry: O sa mai incerc si anul asta.
Sper sa am mai mult succes.

Sa va bucurati cu totii de el!
 
Sus