Stephanotis

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
E musai azi sa ma uit si eu la al meu ca da semne de duca :cry: .Macarsa apuce primavara sa plece spre cineva care iil doreste si il poate ingriji.

Il doreste cineva? :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Si al meu dupa ani de buna convetuire si prietenie, da semne ca nu-i mai place :cry: `Incerc sa-l remotivez pe motiv ca viata e frumoasa si nu are taxe de dat..dar..nu stiu cat succes voi avea :(
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Al meu vara sta afara la umbra si iarna il duc impreuna cu celelalte plante la iernat,10-15 grade.Cheleste peste iarna dar deja incep sa apara lastarii noi.Deci,vrea odihna iarna.
 

ghia_don

Active Member
Nici al meu nu mai are frunze in momentul asta, dar nu-mi fac griji...sigur la primavara va avea lastari noi...
 

akhalteke

Member
Al meu sta tot la geam, da lastari noi in continuu, acum am vazut iar o gramada de mugurasi micuti. La un moment dat un lastar incepuse sa se catere pe panglica bufnitei decorative din fereastra. :rofl: Sper sa vad si flori la un moment dat....
 

ira

Member
Eu l-am lasat asa cum era , nu am tuns din el.Bine ....nici prea mare nu este,cel mult un metru :?
 

ghia_don

Active Member
Al meu e luuung si chel la ora asta, incolacit pe suport...de asta cred ca am sa-l tai la jumatate.. Sper sa nu-l supar :D ..
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Eu una am tuns primăvara trecută lăstarii lungi, etiolaţi şi planta nu s-a plâns. Ba a şi înflorit în iulie. Aşa am să fac şi anul acesta. :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Cumva tinut la rece iarna ??? Stiam ca frigul induce mugurii floriferi ? :!:

Ani , trebuie sa ne zici secretul neaparat 8)
 

ani

Member
Va spun ce fac eu: toamna il tund drastic si il tin intr-un blacon la 10 grade si lumina buna. Nu ii mut locul nici iarna nici vara si cred ca-i place. Primavara curat pamantul de la suprafata si il schimb. Succes!
 
D

dyayzh

Guest
Numai in florarii vezi asa bogat si frumos inflorit. Sa te tot bucure de flori. La toamna ii aplic si eu o taiere "la sangr" uriasului meu lenes
:wink:
 
Sus