Stephanotis

albela

Active Member
Vad ca majoritatea i-ati scos afara dar eu tot in casa il las. Are niste bobocei si vreu neaparat sa il las sa infloresca. Dupa aia mai vorbim :oops: :D .
 

lelia

Well-Known Member
Ce harnicut si frumos e ! sa-ti traiasca si sa te bucuri cat mai repede de parfumul floricelelor :D

Al meu e lenes dar azi am avut o surpriza ,am gasit printre frunze o inflorescenta .

 

angela draganoiu

Active Member
sa va bucurati de flori si parfum. si al meu a inceput inflorirea dar tare greu cresc si se deschid bobocii. stau cu ochii pe el mai ceva ca pe butelie..........
 

ramona

Member
Sunt tare frumosi. Sa va bucurati de ei. Ale meu lastareste incontinuu. Ma bucur ca se simte tare bine afara. Astept florile, pareca are o tentativa dar inca nu imi dau seama daca e lastar sau floricica ca inca e ceva minuscul. Oricum dupa ce si-a pierdut aproape totae frunzele in iarna, ma bucur si daca e inca un lastar...
 

sini

Well-Known Member
Al meu creste,doar atat.E drept ca l-am cam neglijat.E intr-un loc in care nu prea ajung si mai uit sa-i pun apa.Are cateva tije de bobocei,dar unele s-au ingalbenit.E doar vina mea.
 
D

dyayzh

Guest
Al meu e mult mai puturos :( Doar un buchetel de bobocei. Dar sunt incantata ca sunt si ei :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Daca face lastari noi te poti astepta sa inceapa sa faca si floricele.Urmareste-l cu atentie :D
 

marean

Active Member
Pe unde apar floricelele mai ? :mrgreen:
Eu l-am primit in martie,neinflorit , iar acum are vroe 5 lastari noi,plini de frunzulite :D
Apar la axila noilor lastari ?
 
Sus