Starkl - garden

domnica23

New Member
Într-adevăr... ceea ce v-am arătat este un Alfred Sisley. A înflorit până acum de două ori, iar florile țin destul de mult. Mai am și alte două soiuri pe care o să le postez imediat ce înfloresc. Oricum, eu îi iubesc enorm! :oops:
 

ionascus

Active Member
Spuneti-mi va rog....transporta prin curier???
De cand ati comandat...in cat timp v-au livrat pachetul?
Multu'.... :D
 

popescu gp

Well-Known Member
furnizori si comenzi

Transporta prin curier ,anuntand livrarea,iar pentru orice valoiare sau continut taxa de curierat este 29 lei.Succes la comanda
 

ionascus

Active Member
Am si facut o comanda la ei....mi-au confirmat in email.Urmeaza sa ne auzim cand preda pachetul la curier
 

cristinaf

Well-Known Member
Sunt curioasa daca a inflorit la cineva hortensia 'vanilla fraise' cumparata de la Starkl, asa cum apare in poze, alb cu roz :?
La mine a crescut, mi-a facut trei flori, dar toate albe. Poate la anul, daca mai creste, se vor face florile si roz sau o fi altceva?
 

miki70

Active Member
Ika a spus:
Sunt curioasa daca a inflorit la cineva hortensia 'vanilla fraise' cumparata de la Starkl, asa cum apare in poze, alb cu roz :?
La mine a crescut, mi-a facut trei flori, dar toate albe. Poate la anul, daca mai creste, se vor face florile si roz sau o fi altceva?
Mie nu mi-a inflorit deloc :(
 

coral

Member
Si la mine tot albe! :cry: Am inteles ca asa apar in primul an,sa vedem la anul daca se bicoloreaza,asta in cazul in care supravietuieste! :mrgreen:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai floarea initial e alba, trece spre roz si apoi ciresiu pe masura ce se maturizeaza :D
 

miki70

Active Member
Ika a spus:
Problema e ca la mine toate trei pana s-au uscat au avut aceeasi culoare alba. :?
O fi hydrangea Lime Light :( asa cum clematita mea Mazury a iesit Comtesse de Bouchaud :( iar canna Cleopatra care trebuia sa aiba frunze jumatate verzi jumatate maron au iesit verzi simple (nu mi-a inflorit)
Nu mai cumpar de la ei. :(

Sunt curioasa , are cineva Clematita Mazury de la ei si a inflorita corect?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ika, atunci nu e ce trebuie :mrgreen: Trebuia sa vireze spre roz putin... Sincera sa fiu, a mea nu m-a impresionat deocamdata, evident ca nu e asa spectaculoasa ca in poze...sau poate trebuie un pic de rabdare, pana e mai fortoasa...
 

marirogo

Active Member
Voi ati protejat ramurile cumva pentru iarna? Ca ma gandesc ca daca ingheata, iar nu apuc sa vad florile anul viitor.
 

carla

Active Member
Paniculatele sunt mult mai rezistente la ger ca macrophylele, rezista pana in zona 4, deci n-ar trebui sa fie probleme. Si din cate am citit eu fac flori si pe ramurile noi, asa ca daca le tai primavara nu pierzi inflorirea pe anul respectiv.
Eu am luat in primavara o paniculata Unique de la Starkl, dar nu mi-a inflorit, iar acum toamna am luat-o si pe Vanille Fraise, ca sa intru si eu in randul lumii :) E asa de mica si pricajita ca am plantat-o sub pet, vedem la anul daca a rezistat ..
 
Sus